| SweetbutPsychoGirl a întrebat:

Voi credeti ca Bio-energia te poate trata de anumite afectiuni?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inca nu sa descoperit asta

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, asa cred.

Cand am fost intr-o vacanta, era un doctor acolo care facea masaj asa zis bioenergetic. A spus ca daca il mai doare ceva pe cineva care pleaca de la el, ii da banii inapoi laughing
Nu am incercat, dar diverse persoane din ce am vazut au fost multumite.
Dar acum, depinde si cine se pricepe la asa ceva.

| Celcestietot a răspuns:

Bună! Bineînțeles, sunt și cazuri pe lângă faptul că are o explicație logică.

| PainTech a răspuns:

Placebo.

| RoCkKiD a răspuns:

In principiu daca afectiunile nu exista sau sunt atat de grave in cat trec de la sine in cateva zile, absolut, bio-energia e solutia.

| DeathOfDreams a răspuns:

Categoric, da. La unele afecțiuni, cum ar fi anxietatea, frica sau paranoia, cred că e într-o mică parte și efectul placebo, dar în mare parte, da, chiar cred că bio-energia te poate trata de anumite afecțiuni.

| SweetbutPsychoGirl explică (pentru DeathOfDreams):

Probabil e si efectul placebo...Dar, parerea mea e ca ceva benefic aduce.
Asta daca crezi in Yoga si alte chestii. Cei care o iau pe calea Domnului, nu cred.
Depinde de fiecare in parte cred.