| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi formatez calculatorul eu acum am windows 7 ultimate cum sa il formatez numai partitia in care a fost instalat windowsu. Daca dau direct sa se instaleze se baga de 2 ori windowsu si imi apare memoria cu rosu. Cum sa il formatez?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Cand instalezi windows-ul iti arata partitiile si ii dai format la cea pe care bagi o noua versiune de windows. http://www.totuldesprecalculatoare.ro/......as-cu-pas/ Daca nu poti formata atunci stergi toate partitiile si creezi altele, alocand spatiu pentru fiecare din ele dupa care le formatezi(numai C daca vrei il stergi).

1 răspuns:
| Iuliu_Bolog_1989 a răspuns:

Initial nu iti apar optiunile de formatare, stergere sau alte optiuni. Vezi undeva in dreapta ai o chestie (nu mai stiu cum se numeste butonul) pe care dai click si iti va aparea optiunea de formatwinking