| Oaia_Roxelana_1987 a întrebat:

Vreau sa ma lamuresc intr-o privinta, stiu ca e ciudat.
De ceva vreme (aproape de 2-3 ani), in blocul in care stau gasesc la etaj la mine foarte des, lenjerie intima sau haine de bebelusi lasate in acelasi colt din parametru! Nu cred ca le-a scapat cineva deoarece le gasesc in acelasi loc de fiecare data! Cred ca cineva face vraji si mie foarte frica sa pun mana pe ele ca sa le arunc la gunoi! Tin sa mentionez ca in bloc la mine sunt doar doua familii care au cate un copil (peste 2 ani!) Ma puteti ajuta?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrăjile, farmecele, blestemele etc. nu există decât în mintea ta.
Cel mai probabil niște țigani le țin acolo, în caz că mai au nevoie (dacă zici că de 2-3 ani tot apar, înseamnă că nu-s aceleași).
Dacă te deranjează priveliștea, ia-le și aruncă-le. Dacă nu, lasă-le să stea. Cam asta e tot ce poți să faci.

| Oaia_Roxelana_1987 explică (pentru anonim_4396):

Nu am vecini sau oameni care stau la subsol tigani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oaia_Roxelana_1987):

Nu trebuie să stea efectiv acolo.

| Oaia_Roxelana_1987 explică (pentru anonim_4396):

Nu am vazut niciun tigan prin bloc de mult timp.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
nu ai surprins niciodata pe nimeni punandu-le acolo? Adica de 2-3 ani trebuia sa suspectezi pe cineva.

| Oaia_Roxelana_1987 explică (pentru Cσcσ):

Banuiesc pe doua vecine mai in varsta din bloc, dar nu stiu sigur...