| sorin1234567 a întrebat:

Vreau sa merg pe profil mate-info dar mi-e frica pentru ca la scoala nu prea am facut TIC si nici informatica. La matematica ma pricep foarte bine si fizica o stiu cat de cat.
Ce ar trebui sa fac in legatura cu TIC-ul si Informatica?

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Informatica abia la liceu faci, nu ai cum în școală generala sa fi făcut.
Poate doar niște TIC care oricum nu contează.

| Robert150103 a răspuns:

Esti la liceu sau in a 8-a?

| sorin1234567 explică (pentru Robert150103):

Sunt in a 7-a rolling on the floor

| Robert150103 a răspuns (pentru sorin1234567):

La tic e usor. in a 9-a lucrezi in Microsoft word si inveti despre internet si parti ale calculatorului. la info faci pseudocod pe care daca il inveti de la inceput ar trebui sa il intelegi si sa te descurci pe parcurs