| Munteanu_Daniel_1987 a întrebat:

vreau sa va intreb si eu de ce barbatii isi doresc mai mult baietei decat fetite? majoritatea barbatilor cand afla ca sotia este insarcinata ei isi doresc ca sexul copilului sa fie masculin! as dori daca se poate sa-mi dati niste raspunsuri serioase...

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca ii duce numele mai departe si nu sunt atatea probleme ca la o fata.Mai ales cand este mare.

| ParisulTau a răspuns:

1 la mana cred ca din cauza ca sa aiba pe cineva care sa le duca numele mai departe si e mandria lor, altfel suna cand zici "Barbatul lu' tata ". Ii pot invata tot ceea ce ei stiu, pot sa mearga amand2 la fotbal sau alte sporturi. Fiecare parinte, cred, ca isi doreste un copil de sex asemanator pentru ca copilul lor sa duca mai departe pasiunile, hobby-urile, gandurile si alte lucruri care tin de el mai departe.
"Baiatul meu o sa-l fac dansator sau medic, director ", tot ce ei nu au putut implini la viata lor. Cred ca tine de mandria lor big grin si nu e un lucru rau. Oricum ei o sa-si iubeasca copilul fie fata sau baiat happy