| AlexAL275 a întrebat:

Vreau și câteva tehnici de manipulare sau mai bine zis niște tehnici prin care să-i fac pe ceilalți să vrea ce vreau eu. Cred că m-ar ajuta foarte mult în viață + că mi-aș da seama când sunt manipulat.

4 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Cea mai buna forma de manipulare o au oamenii care reușesc sa se facă plăcuți, reușesc sa le între altora pe sub piele

| Dorotheea21 a răspuns:

Observa motivatiile si nevoile celorlalti, fara a le arata pe ale tale.
Ai sa poti face cereri, deghizate in oferte.
Sau citeste Principele, de Machiavelli. happy

| Pelo09 a răspuns:

Pai cel mai simplu mod dea manipula ar fi sa te dai bine pe lângă persoana și săi spui: uite Mie Mi-ar plăcea sa... și zici ce ai vrea sa facă