| Emilia23 a întrebat:

Bună TPU!:* Vreau şi eu statusuri. noi. de dragoste. invidioase. barfe.amuzante. de toate.happy! Fundăă!

9 răspunsuri:
| Forevăr a răspuns:

Popular Articles
Statusuri diverse, statusuri
Statusuri, statusuri cool, statusuri noi
Statusuri smechere noi
Statusuri cool, statusuri smechere
Statusuri de colectie 3
Recent Posts
Statusuri diverse, statusuri
Statusuri, statusuri cool, statusuri noi
Statusuri smechere noi
Statusuri cool, statusuri smechere
Statusuri de colectie 3
Statusuri de colectie partea 2
Statusuri de colectie
Statusuri noi
statusuri animatii , statusuri desene , statusuri grafice
statusuri despre viata
Topics
Statusuri Cool
Statusuri cu dnd
Statusuri de dragoste
statusuri de prietenie
Statusuri de suparare
Statusuri diverse
Statusuri haioase
statusuri misto
statusuri noi
statusuri prieteni
Statusuri smechere
statusuri viata
Archives
July 2011
March 2011
February 2011
October 2010
April 2010
May 2009
March 2008
February 2008
January 2008
Cautari recente
statusuri+despre+viata
statusuri+scurte
statusuri+de+logica
TPU
statusuri+de+amintiri
Links
2blackjack
AdIsHoR – Blog de But
Adrian Voicu
Alina Cojocaru
Anunturi online
BebeSmen` blog
Blogul blondei destepte
Blogul cadourilor
Cadouri Super
Chiriac Cosmin
copiii mari si mici
Cristian Dima
Cum vă place
Cuvinte alese
desene online
Desenele Noastre
Diana zeita dorintelor tale secrete
Dispecer Blogosferă
Energia noua
Filme online
Frozen Lily
Gabriela Elena
Georgiana
Gossip Teen – Blog Monden
Idei cadouri
Inscriere Oriflame
Lenes Rau
Lil Seby's Blog
Link-Ping
Locataru' de la Blog
Manele Vechi
Mercu
Naiv prin România
PA-uri si mirari
Poeme cu parfum de noapte
Stefan's blog
Un Blog cu haz!
Vanilla Moon
Statusuri diverse, statusuri
Posted by statusuriJuly 19, 2011
***no word is enough to describe a men
***Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face…
***ntr-o lume nebuna nu trebuie sa fi sanatos
***love is my name,and sex is my game…let the name and play the game!
***imi place atat de mult carnitza de ­pasarica incat pentru piept sunt in stare sa dau ­pulpele…. la o parte!
***invat sa pierd ….dar nu-mi place situatia in care sunt
***nu cred in vb dar las faptele sa vorbeasca
***SUNT USOR DE AGATAT SI CAD REPEDE LA PAT…
***Iubirea este arhitectul universului. ( Hesiod )
***daca susul e jos si josul e sus ,daca stau sus inseamna ca stau jos?
***Am obosit luptând cu robotii
Caut linistea ce ne-o iau idiotii
Oprind fiecare gând morbid
Sorbind zorii cu meniu melodic
Zic pas la fitele de oras
Un ecou din ego sa le iau pe faras
***parca suntem in 2011…parca mai demult ziceai ceva de tovarasia mea si a ta…ia sa vedem de unde veniti…ca va schimbati prea repede…!
***sunt multe de spus,dar cui sa-i spun ?
***Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste ochii plang. Si cand ochii plang mana le sterge lacrimile.
***uneori viata nu doar ca bate filmul ci ii traseaza un scenariu rupt din cele mai triste drame
***Nu jigni femeia care te refuza pentruca TU nu ai fost convingator…
***femeia sta cu tine pana pleaca cu altu.
***traim intr o lume unde nebunia este normala
***Uneori am nevoie de dragoste, uneori am nevoie de singuratate, uneori de zi , alteori de noapte, uneori de frig , uneori de caldura dar intotdeauna am nevoie de tine!
***Te caut si nu te gasesc da-mi un buz ca am obosit.
***"Sid, you’re gonna have a family too someday. You’re gonna meet a nice girl, with… with low standards, no real options, or sense of smell… "
***Love is the direct opposite of hate. By definition it’s something you can’t feel for more than a few minutes at a time, so what’s all this bullshit about loving somebody for the rest of your life?
***Inteligenta mea este trecatoare. Dureaza doar o viata.
***Atunci cand ai ramas fara puteri.schiteaza un zambet scurt. asa de gura lumii
…Si uita de tot!
***Pentru ca dragostea sa fie eterna, si indiferenta ar trebui sa fie reciproca.
***Fericirea nu poate fi cumparata cu bani si dragostea nu poate fi dobandita cu forta.
***Încrederea se cucereste greu si se pierde repede.
***She needs a hand to hold, someone who will never let her go again
***And in that moment, I swear we were infinite
***Cine isi da cuvantul cu usurinta, cu aceeasi usurinta nu-l tine
***Nu exista fericire de care sa-ti amintesti, fara tristete.
***Toate adevarurile sunt usor de inteles o data ce sunt descoperite; ideea e sa le descoperi.
***Numai un prost poate sa critice, sa condamne si sa se planga – si majoriatea prostilor o fac
***Cel care zambeste atunci cand lucrurile iau o intorsatura proasta s-a gandit deja pe cine sa dea vina.
***Cea mai mare placere în viata e sa faci lucrurile despre care oamenii spun ca nu ai voie sa le faci.
***Barbatii au descoperit focul, dar femeile au descoperit cum sa se joace cu el
***Hotii iti cer banii sau viata; femeile le vor pe amandoua.
***Recunosc poate ca ai jucat mai bine….dar nu uita ca e 1-0 pentru mine
***Iti place sa faci ancheta ca un procuror .sa spui zi de zi : " stii, daca ma inseli, te omor "
***Omul care are rabdare sa nu se razbune imediat, ori te iarta, ori se razbuna cumplit.
***Nu stiu cum n-ai vazut , are ceva-n privire.
***Când deliciile vietii prind riduri, devin amintiri.
***Uneori puterea unei femei sta in eleganta, gingasia si dulceata de care da dovada.
***Visele de`atunci nu`ti ajuta la nimic
Vrei macar pentru o clipa sa te`ntorci in timp .
***La inceput , visele par imposibile, apoi putin probabile si in cele din urma inevitabile .
***Daca vrei sa fii fericit o clipa…razbuna-te …daca vrei sa fii fericit o viata…iarta.
***Ai facut ce-ai vrut din mine
Tu stiai ca te iubesc
Nu m-ai fi crezut in stare
Ca pot sa te parasesc
Am lasat totul in urma
Pe inima mi-am calcat
Toate visele cu tine
Intr-o clipa le-am uitat
***"Privesc viata precum un pasager important de pe Titanic: s-ar putea sa nu ajung la destinatie, dar macar merg la clasa intai." (Arthur Bucward)
***"Suntem niste zei prosti, niste zei nemuritori care ne-am uitat destinul."
(Constantin Noica)
***"Cand copiii nu fac zgomot, fac prostii mai mari."
(Henry Fielding)
***"Orice despartire este o batalie pierduta pe frontul nevazut al destinului."
(Ionut Caragea)
***"Rabdarea este arta de a spera."
(Luc de Clapiers (Vauvenargues))
***"Prietenii sunt modul lui Dumnezeu de a-si cere scuze pentru familia pe care ne-a dat-o."
(Tennessee Williams)
***"Noi suntem doar ingeri cu o singura aripa, nu putem zbura decat imbratisati."
(Luciano de Crescenzo)
***"Sufletul tanjeste sa creada, dar intelectul refuza sa-i dea voie."
(Dan Brown)
***"Cand ploua in suflet, nu-i niciodata senin afara, iar cand e senin in suflet, nu ploua afara niciodata."
(Mihail Codreanu)
***"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant." (Mario Puzo)
***"Linistea este intentia de a stapani efectele agitatiei excesive. Linistea este sera in care se cultiva intelepciunea."
(Huai-Chin Nan)
***"Un prieten adevarat iti stie slabiciunile, dar iti arata calitatile, iti simte temerile, dar iti intareste credinta, iti cunoaste ingrijorarile, dar iti elibereaza spiritul, iti recunoaste defectele, dar iti subliniaza posibilitatile."
(William Arthur Ward)
***"Nu exista un drum spre fericire. Fericirea e drumul! "
(Mircea Albulescu)
***"Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte. "
(Kirkegaard)
***"Cu penele altuia te poti impodobi, dar nu poti zbura. Acest lucru nu-l prea stiu oamenii, dar il stiu pasarile."
(Lucian Blaga)
***"Cine merge incet, merge sanatos; cine merge sanatos, ajunge departe."
(Proverb italian)
***"Oamenii se impart in doua categorii: cei care cauta sensul vietii fara sa-l gaseasca si cei care l-au gasit fara sa-l caute. "
(Cioran)
***"Traieste-ti viata ca si cum fiecare fapta a ta ar deveni lege universala."
(Immanuel Kant)
***"Eternitatea nu poate fi smulsa zeilor decat clipa de clipa."
(Octavian Paler)
***"Pentru a depasi gandirea critica trebuie sa adoptam o stare de gratitudine."
(Neale Donald Walsh)
***"Toate patimile, afara de acelea ale inimii, se risipesc in visare."
(Victor Hugo)
***"Daca lumina este prima dragoste a vietii, dragostea nu este ea lumina inimii?"
(Honore de Balzac)
***"Un organism sanatos este camera de oaspeti a sufletului, un organism bolnav o inchisoare."
(Francis Bacon)
***"O binefacere care ti se reproseaza a fost considerata totdeauna o jignire."
(Jean Racine)
***"Rostul vietii nu este sa ajungeti undeva, ci sa va dati seama ca deja sunteti acolo si ca ati fost din totdeauna. Sunteti din totdeauna si pentru totdeauna – in momentul creatiei pure."
(Neale Donald Walsh)
***Sexul este un joc in pereche. Cine termina primul, acela si câstiga.
***Chiar daca nu suntem unul langa altul. vom fi tot timpul impreuna. Te port cu mine in gand oriunde as fi si orice voi face.
***Sa nu ma uiti niciodata, fiindca undeva in lumea asta, mai aproape sau mai departe, e cineva care te iubeste!
***E greu sa le faci singur pe toate in bucatarie !
***Dragostea nu are nevoie de cuvinte. Se poate spune Te Iubesc cu o singura privire !
***Culege-ma, din picaturi de stele Atinge-ma,…
***Live your life, you only have one.
***Primu l pas il fac eu,urmatorul pas e al tau.
***What we do in life , echoes in eternity
***Eu nu ma tem de ce se tem toti oamenii
***Fa-ti timp sa oferi un zambet chiar si unui corb,
Fa-ti timp sa auzi ce aude un surd si sa vezi ce vede un orb
Fa-ti timp sa iubesti chiar daca nu esti iubit
Si chiar si singur pe pamant sa fii cel mai fericit
Fa-ti timp sa vezi splendoarea fiecarui an
***Pentru a domoli un elefant ai nevoie de un par pentru a opri un cal ai nevoie de un bici iar pentru a stavili o femeie ai nevoie de o inima.
***gata numai plang dupa tine.du-te unde vrei.ai plecat.foarte bine…eu caut o tipa cu care sa vad lumea in roz.adica sa fie aceea persoana una de viata.doar o viata avem…
***and we…build up castles/in the sky and in the sand/design our own world/ain’t nobody understand/i found myself alive/in the palm of your hand/as long as we are flyin’/All this world ain’t go no end
***nimic nu este intamplator.totul este cauza si efect.pentru ca totul are un inceput si un sfarsit
***am invatat sa visez…dar am ochii deschisi

*Men are pigs. [They will] pretty much have sex with anyone, fat, skinny, married, single, complete strangers, relatives.*
*Reality is almost always wrong*
*A real man doesn’t love a million girls. He loves one girl in a million ways.*
*Truth or happiness, never both.*
*do what you can now.forget what wasn’t done then.*
…*I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it. (A.H)*
*Love is rare, life is strange, nothing lasts, people change.*
*te iubesc la nebunie ca pe-o coada de scrumbie!
*Et si tu n`existais pas Dis-moi pourquoi si`existerais
*"Pentru zilele ce au sa vie
Pentru noptile cu iasomie…"
*Ti-aduci aminte? Cand eu n-o sa uit nicicand…Piedica mea si tu cazand cu capu’n piatra de mormant
*Give me the sunrise…
*Viata nu este o stiinta exacta ,este o arta.
*Am o mie de defecte.le folosesc ,insa ,pe rand !
*Scuza-ma… am observat ca nu m-ai observat!
*sorry ,girls, i date only models!
*norocul este mult in lumea asta mare…dar s-ampartit…
*caut femei care sunt deschise la relatii fara obligatii, trio, fantezii, femei cu orgasm cu ejaculare…
*Nu poti sa schimbi trecutul; dar cu siguranta poti sa nu-l mai repeti!
*The more options I have, the more undecided I am.
*Try, if you can
*FETELORRR….MAI IESITI DIN PANTALONI….ii purtam noi barbatii….
*ITS NICE TO BE IMPORTANT BUT IT’S MORE IMPORTANT TO BE NICE
*"Vulturilor li se intampla sa zboare mai jos decat gainile, dar gainile nu se vor ridica niciodata pana la nori"

Fundă ?

| Đϋffγ a răspuns:

Degeaba esti iubit,.daca nu esti fericit.
Intr-o noapte un baiat si o fata veneau de la cinematograf. Fata simte nelinistea, indoiala din partea baiatului. Tacerea lui dadea de banuit ca ceva nu era in regula. El i-a spus fetei sa se opreasca ca sa poata vb in liniste, apoi incepu sa ii spuna ca senimentele lui s-au schimbat si ca ar fi mai bine sa se desparta. Fata incepu sa planga si incet deschise portofelul si ii dadu baiatului un bilet. Intre timp un conducator auto turmentat venea din spate si i-a lovit in plin; fata a murit pe loc iar baiatul a supravietuit miraculos; amintindu-si de bilet a citit uimit: "FARA DRAGOSTEA TA AS MURI" :X:*

Pentru tine a fost o joaca.totul a fost la intamplare.in fiecare zi mi-ai zis ca am iubesti si ca sunt viata ta.insa cand ne-am despartit.mi-ai zis ca eu eram o singura viata din toate restul.

eu te-am iubit dar tu ai distrus cuvantul i u b i r e pe care il costruiseram impreuna; daca va putea acea persoana sa-i gaseasca literele si sa il amplaseze inapoi piesa cu piesa,pas cu pas,... acea persoana esti tu, dar daca nu vorbesti si nu spui ce simti degeaba se vede in ochii tai daca iti este rusine sa spui cuvantul t e i u b e s c nu vei gasi niciodata literele dintruse si nu vei putea nicio data sa refaci cuvantul i u b i r e; tie iti este rusine sa o spui dar eu o spun:te i u b e s c

stau pe scaun ma gandesc pe cine sa mai iubesc. dar cu gandu' tot la tine s-a rupt scaunu' cu mine ...

Tu esti umbrela mea atunci când începe sa tune. Si daca vrei sa ma omori, macar fa-o cu pasiune...
Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine.

Visez doar la tine… visez ca vei fi mereu langa mine. Oare visul meu se va implini?

Esti totul pentru mine. Ai aparut in viata mea pe neasteptate, m-am indragostit de tine pe neasteptate. A meritat!

Tu esti visul meu… unicul meu vis… as vrea sa te atrag in valtoarea pasiunii, sa te strang asa de tare incat TU si EU sa devenim un singur suflet.

Daca as putea sa rearanjez alfabetul, as pune tu si eu impreuna.

Sa iubesti, inseamna sa traiesti prin celalalt, sa simti nevoia de a-i povesti, de a-i cere un sfat, de a-i darui. Sa iubesti inseamna sa te completezi prin celalalt.

Daca as amaneta un gram din dragostea mea pentru tine, ti-as cumpara lumea intreaga si inca ceva…

Esti cel mai dulce vis al meu. Te iubesc pana la cer si inapoi de un infinit de ori.

Dragostea… Toata viata mea am auzit despre ea, am citit despre ea, am visat la ea, am plans dupa ea. Acum, langa tine, am gasit-o !

As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei. Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine!

Gandeste-te la cel mai dulce lucru, inmulteste-l cu infinit, aduna o eternitate si vei stii cat imi lipsesti.
Exista 4 etape catre fericire : 1.eu 2.tu 3.inimile noastre 4.noi doi impreuna.

Poti sa-ti spun astazi ca te iubesc? Daca nu, pot sa-ti spun maine? Dar poimaine? Pentru ca te voi iubi in fiecare zi din viata mea.

Credeam ca viata este nedreapta cu mine si mi-a dat multe motive ca sa o urasc. Dar acum cum as putea uri viata asta minunata care mi te-a dat pe tine?

Cuvintele nu imi ajung, asa ca inchide-ti ochii, apropie-te de ecranul telefonului… saruta-l, eu sunt de partea cealalta si te sarut… atat de mult te iubesc.

De Ziua indragostitilor vreau sa-ti spun ca dragostea adevarata nu are final fericit… pentru ca pur si simplu nu are final!

Nu mai am nevoie de concediu pentru ca tu esti vacanta mea si cu gandul la tine calatoresc prin cele mai ascunse locuri… pe care doar iubindu-te le pot descoperi.

.

!

E o zi cand sufletul invinge orice urma de tristete, cand tot ce a fost greu ti se pare usor, e Ziua Indragostitilor!

Nu-mi trebuie o zi anume ca sa-mi deschid inima, asa cum nu-mi trebuie nici soare pe cer ca sa-ti vad zambetul.

Daca vrei sa-mi masori dragostea mea pentru tine, iti spun ca te iubesc pana la cea mai indepartata stea.

Valentine’s Day a strans in ea un intreg anotimp de dragoste. E vremea sa gustam impreuna din fructele coapte si rosii.

Te iubesc nu doar pentru ceea ce esti, ci si pentru ceea ce ma faci sa fiu, cand sunt cu tine.

Daca ar creste cate o floare de fiecare data cand ma gandesc la tine, ti-ar trebui toata ziua si tot nu ai ajunge la capatul gradinii de flori. Asa ca mai bine ma chemi sa ne plimbam amandoi.

Am sufletul in mana ta tu trebuie doar sa-l cresti…viata are gust placut atunci cand stiu ca ma iubesti…

Nu stiu cum suna dar…Fericirea mea consta in a fi impreuna!
Fara tine e ca si cum nu mai sunt eu
Inima mea este ca un templu. Intri,te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas… oare de ce? "
" Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti! "

" Cand ma gandesc la infatisarea ta de ingeras buzele mi se umezesc gandindu-ma ca ti-as putea vorbi in soapta, spunandu-ti vorbe dulci… "

" Daca pe cer ar fi o stea pentru fiecare minut in care ma gandesc la tine, ar fi lumina mereu ! "
Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd… "

" Te iubesc si te v-oi iubii mereu, esti sufletul din mine, esti viata mea si sper ca mereu sa fie asa…… "

Te iubesc ca pe propria-mi viata! Stii de ce?! Pentru ca tu esti viata mea…. "

" A B C D E F G H I J K L M.mi-e dor de tine ! "

" Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine… "

" Sa iubim nebuneste tot ce straluceste pe acest pamant, fiindca alta viata nu ne este cunoscuta… "

" Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze… "
" Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea , dar o poti simti… "

" Aseara am visat trei stele…numai una era mai stralucitoare ca celalalte…una erai tu, alta eram eu, iar ultima era cea mai stralucitoare… dragostea ce ne unea…. "

" Nimic nu e mai frumos decat IUBIREA …iar iubirea e mai presusus de orice ! "

" I loved you once, I love you still, Always had and always will… "

In lumea mea care e o mare intrebare tu esti raspunsu fara ezitare….te stiu din cartile de basme si povesti….cat de tandru esti……prin felu in care iubesti stii ca ma innebunesti… "

" Oricate necazuri atrag la mine, peste toate trec daca te am pe tine.Tu esti viata mea.Langa tine uit de necazurile toate.Tu imi dai putere sa merg mai departe !

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

" As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "
" Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti… "
" As vrea sa fiu zapada ,sa ma topesc pe trupul tau,sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor k si si pe pamant exista raiul! "
" Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno , un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor…
" Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti?ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "
" Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "
" Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine ! "
" Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire… "
" Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam… "
" Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "
" Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente… "
" Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni ! "
" O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei… "
" Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa ! "
" Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC ! "
" Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X "
" Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC !
" Priveste-ma, tine-ma de mana, tine-ma in brate si apoi, SARUTA-MA "
" Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte… "
" Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna… "
" As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea "
.
privesc spre cer si rog o stea sa te sarute in locul meu ,luna sa iti vegheze somnul si ingerii sa-ti indulceasca visele. inchide ochii si voi fi langa tine
te iubesc….si orice mi-ai face tot te iubesc…
Te iubesc in stil Gabana,ca esti dulce ca bomboana.Te iubesc in stil Armani,sa ne moara toti dusmani.Te iubesc in stil Versace,chiar si-atunci cand n-am ce face!
Da`mi cate putin din toate Un pic de zi de noapte Sa`ti arat dragostea Dar vreau Doar daca se poate Sa te strang in brate tu esti inima mea
o inima te iubeste un suflet la tine se gandeste doua maini te-ar mangaia ce zici tie ti-ar placea?
Te iubesc si te v-oi iubii mereu, esti sufletul din mine, esti viata mea si sper ca mereu sa fie asa…… "
As vrea sa fiu o stea`aa Sa stralucesc" numai pentru tine" Sa ma transfrm in ploaie… Sa` cad usor peste trupul thau fisrbinte`ee …Apoi sa ma evapor. Sa ajung din nou in cer"… Sa`aa le`e zic ingerashilor` …Cat de mult TE IUBESK ….:*:*:*:*:
Dragostea nu are nevoie de cuvinte…se poate spune TE IUBESC cu o singura privire
te iubesc oricat de mult ar trebui.tu esti singura persoana pentru care mai traiesc inca.cand am necazuri ma gandesc la tine si ma linistesc.tu esti petala unui trandafir ce se deschide,creste atunci cand imi vede chipul.te iubesc
Si de pe cer
Sa iti aduc
O stea din carul mare
Sa straluceasca viata ta
In semn de alinare….:X:X
ai aparut in viata mea , ca o minune…mai fermecat cu mii si mii de vb bune…ai alungat din jurul meu clipele grele . te voi iubi mereu minunea vietzii mele…!:X:X:X:X:X
1000 sa te iubeasca
100 sa te doreasca
10 sa te vrea
1 sa te ia
Ma indoiesc ca stelele sunt de foc
Ma indoiesc ca soarele se misk
Ma indoiesc ca adevarul poate fi minciuna
Dar niciodata nu ma indoiesc ca iubesc:X
E atat de frumos sa vezi lumea cu alti ochi cand e cineva ce te iubeste langa tine.E atat de frumos sa stai in ploaie cu cel drag sarutandu-te….ce vise….ce lacrimi….ce iubire….ce poate face dragostea din om…e fromos stiind ca cel ce te iubeste acum te va iubi mereu…
Daca vei sta pe ganduri si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti v-a raspunde: sa lupti, sa speri si sa iubesti…
Dacă sufletul celui pe care îl iubeşti este ca o stâncă, asta nu înseamnă că totul în jur e un munte abrupt.
Eu il bex pe prostut si asta nu realizeaza

***Uneori am nevoie de dragoste, uneori am nevoie de singuratate, uneori de zi , alteori de noapte, uneori de frig , uneori de caldura dar intotdeauna am nevoie de tine!

Te iubesc in vis,Te iubesc in scris,Te iubesc in gand,Tu cand:X
mi cereai false scuze, aveai priviri confuze, citeam minciuni pe buze, acum incep sa ma amuze, nu ai fost ca oricare altu` ai fost ca si celalalt

Itzi spun pentru a mia oara: fiecare zi cu tine este extraordinara!

Sa ai grija cum t p0rtsi cu mnee` daca` mai vrei s` tsin la tnee`! K snt prea dulcee` cum m` p0rt cu tnee`, n`am aere ca sh tnee`

Heyyy`, strange`ma in bratsee`! Dak` vrei s` intselegi ce e`n inima mea t r0g nu` mai plecaa`

0 sa-mi intselegi pr0blemele la timpuu` p0trivit!

Imi pare rauu`, dar n`am pretz! T simtsi pr0prietaruu` me0, snt mai mult decat atat! Crezi ca snt un tr0feuu` sh chiar daca` ar fi asa esti departe d premiuu`!

N`ai curaj s` ma lasi, s` traiesti fara mnee`! K nu` p0tsi s` respiri, atunci cand e0 nu` snt langa tnee`!

M`am schimbat sh pot visa acum ! Nuu` mai vreauu` s` cer, v0i 0btsinee` 0riqm !

Sh nu`mi pasa d nimic! Imi traiesc viata dup` bunul meu plac

Frumusetsea se deduce ink` d la primuu` zambet, d la prima privire d la primuu` cuvant.

Mi`e d0r s` te privesc fara s` spun nimic . Mi`e d0r s` numar secundele un pic cate`un pic

Tuu` esti jumatatea care mie`mi lipsea sh`ai umplut d0ruu` din inima mea

Nuu` mai visa frum0s, realitatea este rece

Ne este d` ajuns acest sentiment ascuns, n tsine unitsi p amand0i sh suntem d0ar n0i

De atat barfa m`am int0xicat, dar s` stii` ca 0muu` nebarfit e 0m ratat

Lupta pentru cine t iubestee`, baga`tsi pla`n cine`tsi greseste`!

E0 nu` cred in tacere, nu` vreauu` s` taci!

Secretuu` este s` risti, s` te simtsi binee` sh s` castigi !

În jocul ăsta nu îmi e frică...sunt amantă , iubită si amică . poate lumea crede că sunt sora ta mai mică , fără să stie că eu pentru tine sunt unică.

Traiesc intr-o Lume Perfecta. Fiecare Produs are`o Eticheta.•

●Sa fii capabil sa vezi realitatea.este un mare dar. ●

xD | invidia dOare =). sunt prea tare b-) ! |
#. Timpu` se scurge`n [RELUARE] . =X

.Oricine are dreptul sa fie prost , dar unii abuzeaza de acest privilegiu` ! =]

.N`am nevoie de diamantele tale Ca sa stralucesc ;X

.•[O faţă de [PRINŢESA] !
Un corp [INDECENT] !
Şi un stilou`.
Să mă induci în [TESTAMENT]!•

.FrumusetSea nu` se maSoara.
Ea se apreciaza din vedere :]

.•Nu arunc cuvinte inainte ;]
Ca lucruri ce se simt :]
Nu` se spun prin cuvinte`!•

.•Profiita de fiecare clipa` =]
Ca`n fiecare paradis =X
Exista cate`o ispita =P•

•te`ai sătuRat Să'ţi pui viaţa Ca o întrebaRe.
ţine CapuL SuS, ChiaR daCă dOARe taRe.• .

•De obicei,ii citesc rapid.
Pe cei care`mi Zambesc
Sh` de fapt nu ma inghit ;]•

Ptr. totdeauna el va ramane [VIATA] mea
Voi da totu` , sh` daca e sa cad .
Ma voi ridica ! ]

.Decat sa le dau satisfactie .
Celor ce vor sa ma vada cazand !
Mai bine. ma daram singura ;]
Sh`o sa cad razand ! =]

. Ink` 0 data, iar sh din n0uu`, t` fac high cand tuu` t` simtsi l0w

Cand ai bani t0tSi` sunt
"to family".

Aduti aminte cand spuneai '' Nu voi fuma . voi fi cuminte '' . Te apasa acum constiinta care inca te mai minTe . . Sh nu`i nimeni langa tine kRe sa te alinTe .

Oare . Fara ea ai fii la fel ? Da 0are . Fara ea te`ai simtzi altfel ? Caci daca e departe , nu te mai simtzi intreg . Spui : " Pune`0 intr`0 mie de fete ca tot pe ea 0 aleg.

Aud vorbe parsive despre Mine . Si continua barfa ! Da` cand ajunge la Mine barfa ;-x Isi cere skuze t_a_r_f_a.=]

Xx . [[`tsi-ai Luat`o in cap`.
Ce`pacat`! .
Acum`esti mai de cacaTh`. ! winking
. ce s`a intampLat`? surprise
tsi-as fi spus`ca te`iubesc`.
da ***`. n`ar fi rimath`! ]]

• … pentru fanii mei un simplu Te-am pupat si la revedere!

;x .plαng ιn ħoħotє dє rαs . dαy єvєrydαy . αuzι bєy.[ !? ]. ħєy ! 'tє`n mortιι tєι.[]. ;x

ღ•°Iubeşcღ•°

Îţi aduci amitne de ea ?! .Cât de bine împreună vă stătea.Lumea vă invidia.Luna ,şi ea vă admira.Aţi uitat de tot acum.Şi fiecare`i pe alt drum!

Mi`e dor să te strâng în braţe,să te sărut.Mi`e dor să îmi vorbeşti ,mi e dor să te ascult!
(16 Octombrie 2010 00:09 )
SelfishGirl a răspuns:
-Iubire nu exista , exista doar creduli , iluzii si speranta , si visuri de nebuni . !
-Astazi de exemplu vreau sa pierd timpul , astazi nu te iubesc !
-Sunt o fata normala...sunt ceilalti care ma fac sa ma simt speciala.
- N`am crezut ca e normal s'ajungem si noi candva.la final
-Mi`e frica sa iubesc, dar sunt indragostita . Ce ironie !
-Dupa un altu`, tot un altu` vine ... Aceleasi replici , acelasi te iubesc . acelasi mi`e dor de tine , te doresc.
-Fara sa vreau,realizez cum imaginea ta,clara odata...Devine transparenta.
-Realitatea nu e niciodata la fel de frumoasa ca visele pe care ti le-ai facut ...
-Da,e adevarat.Te-am vrut mult de tot,dar acum nu te mai vreau.
-Si te doare când vezi ca nu`mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.
-Oh all I ever wanted ,was to see you smiling
-Trecutul e istorie.Viitorul fantezie,iar prezentul trece zi cu zi.
- Ma uit la el nici macar nu imi pasa.poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca !
-Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata.
-Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente.
-Stiu ca nu sunt singura chiar si atunci cand sunt !
-Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri !Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.
-Lasa`te, lasa`te, lasa`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri.
-S`ar putea sa mai fi fost indragostita inainte , dar niciodata atat de tare . deseneaza`ma langa tine.
-stii nu esti ce`mi doream sa fii
-Te-am avut si te-am pierdut de atatea ori incat nu stiu daca ai fost vreodata pentru mine...
-As vrea sa te revad, si daca nu cer prea mult.Mi-ar placea sa imi vorbesti ca as vrea sa te ascult
-Sunt dimineti in care as vrea sa fii in preajma mea...dar cum nu esti .m`am trezit din nou degeaba.
-daca te intrebi ce mai fac,daca iubesc pe altcineva...sa stii ca incerc s-o fac.
-E mai greu decat a fost,si ai simtit pe pielea ta...Cum e sa-ti arate cand,o saruta-altcineva
-Ti-am spus.Nu vreau sa fii doar in trecutul meu ...Caci astfel nu am niciun viitor.si imi e greu.
- Traiesc înca din vise chiar daca multe dintre ele nu's permise !
-Nu-ntelegi, nu este bine , Sa te joci acum cu mine ! Nu stiu cum sa iti explic , Ca vorbele tale nu ma ating . :]
-Dar orice ar fi n`am sa te las`! Stiu ca astepti sa fac eu primul pas . Imi zambesti cand te privesc si stii ca ma faci sa te doresc.

M sincer tot ce-mi doresc,zambetul tau prietenesc.Cu toate ca n-am fost sincera,ti-am zis sincer '' Te iubesc!"

Nu mai da vorba mai departe.O să auzi ce nu vezi în fapte.Nu mai spune, într`un final.Tot ce auzi e confidenţial .

Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu indraznesti?

Parca o parte din tine încet se rupe, când vezi ca'n ochii ei se duc prea multe lupte !

Priveşte`мă`n ochii să`nţeℓegi .sentiмenteℓe pe cαre nu ştiu să ţi ℓe spun

Nu'i aşa, puiule ? Ştii că ţin la tine. Din prima clipă ai reprezentat lumea pentru mine !

Sa nu iti fie frica In jocul asta sunt amanta , iubita ,si amica

Ştii.N`o să uit nimic, n-o să uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic !

Poate`ai fost singurul pe care l`am iubit cu`adevarat , e simplu`.

Hai sa mergem undeva sa uitam de tot in seara asta . Poate vreau sa fiu a ta , poate a altuia

● Cu timpul intelegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale, fara a pretinde sa te schimbe, iti poate aduce toata fericirea pe care ti-o doresti.

# şi vei privi în ochii mei . eşti liber să crezi şi să simţi ce vrei

Poate acum nu ai chef nici să o bagi în seamă! dar dacă mâine dispare, ai să vezi ce mult înseamnă

Nu`ţi dOrii niciiOdată perfecţiiiunea ,exiiistă defecte dupa care alţii înebunesc !

E fata care stă zâmbind atunci când vii acasă.Şi poţi jura că nu e alta mai frumoasă

Pisii.nu fii speriată .dacă vroiam să ţi`l iau il luam de prima dată!

Fericirea mea e`n privirea ta şi orice aş face nu mă pot feri de ea :X

De câte ori văd o persoană că zămbeşte îmi amintesc că , acolo , undeva , el încă ma iubeşte

Spune repede ce vrei , acu`, hai! Dă-mi un motiv să-ţi dau ce n-ai

Cine sunt eu să ma pun în calea ta ?! În calea fericirii tale dacă ţie`ţi place aşa.

În jocul ăsta nu îmi e frică…sunt amantă , iubită şi amică . Poate lumea crede că sunt sora ta mai mică , fără să ştie că eu pentru tine sunt unică

Mi-e dor de toate , şi tu de fiecare dată mă dai la o parte`!

Nu ştiu ce respecţi tu,eu respect alt nivel.Nu oameni ce în momente grele îşi dau "Refresh" la caracter .

Aude ce vrea`. înţelege numai ce`i convine`.oftică te că nu o doare de tine .

#. Era ciudat ;-s . Dar începeam să mă obişnuiesc . oricum , de răzgândit nu mă răzgândesc [-x

Poţi să suferi,să disperi sau să trăieşti .Totul are preţ,depinde cât plateşti.

Rasul ei copilaresc ti-a ramas in adancu' sufletului . e inocenta , dementa , dulce când vrea . şi ar fi putut fi . doar a ta !

Crezi că sunt o oarecare ? Văd că inima te doare !

Dezamăgirea şi`a făcut prezenţa la un moment dat ... Şi-am aflat că nu eşti ceea ce`am sperat să fii

Totul.Că e vorba de tine,nu de alţii !

Poate într`o zi mă vei căuta Şi vei spune tuturor „lipseşte ea" !

E special ce se întamplă cu noii Avem şi soare Avem şi ploi`!

Să te schimb nu pot,la tine îmi place tot ce nu suport.

Doi paşi,aruncă`te de la înălţime,aruncă`te in amintiri când simţi că nu ţi`e bine. : ]

Tu spui "lasă,va trece tot",dar se întâmplă iarăşi . Atâtea faze de căcat din partea falşilor tovarăşi

Şi cineva mi-a spus intr-o seară : O legătură ruptă odată , nu se naşte a-2-a oară !

Mi-e dor de anumiţi prieteni :X ce-au însemnat mult

Şi.toate par amintiri abandonate`n mers!

# Snt`clipe si clipe din trekut`care au trekut`sunt momente in care sincer m-a durut`[]`sunt clipe care au fost uita-te[]`sunt momente in viata in care nu poti `treke peste toate`[] #

Şi uite aşa apare şi dispare câte un sentiment ce dă culoare !

"Ce e dincolo de fata asta stiu doar cei p care i-am facut sa plnga in viata asta .

Te rog sa zambesti si sa-ti amintesti ca fluturii traiesc doar o zi pe pamant :[

Tu nu vrei un Logan...vrei un "Mertan"
Cand te faci mare stii bine ca trebuie' sa fii un barosan

Ştiu că lumea nu simte. Nu pot lega sentimente de cuvinte.

Calcă-i în picioare...Arată-le că nu te doare...Spune-le în faţă tot.

Ştii că cel mai greu ţi-a fost să-i alegi,acum dispar. Când vezi că aproape orice prieten. Se transforma-n adversar

Măă suPer piSh pe tinee` Adu`Ţi amiNte ca şi tuu` ai facut`0 când am avUt suPer nev0ee` de tinee

Într-o lume aşa mare târfele te sapă în continuare

Spui cuvinte mari , că îmi eşti prieten frate?! bwăă , nu cuvinte vreau,eu vreau fapte

"Fii falsă . Trişează des . Să fii sigură că vei câştiga un joc pervers . Lumea joacă doar p interes .

Pentru cine mă acuză c`aş fi uitat de unde am plecat [_|_] .mă faci să râd niciodată n`ai ştiut de unde am început .

Dacă mâine o să mor asta e . Toată`lumea o să`întrebe`'de ce?' . Nimeni`nu o să`plângă`la nesfârşit , şi`după`o lună : "asta`e . A`murit`! "

Ştii.N`o să uit nimic, n-o să uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic !

Si`nchide ochii !Asculta asta macar .Hai sa fim copii .Iar! .Iaar ! Iaar !

Atunci , copile , spune-mi cu cine , cine-ti vine,cand tu o vrei doar pe ea ,sau ea pe tine ?

^Am un zambet fals, pe care toata lumea`l crede . O fac doar sa-i arat fraierului ce pierde !

^Orice film, prietena, sau carte, sa-ti povesteasca despre mine inca o parte . De lucrurile bune, daca n`o sa mai fiu, sa iti dai seama dac`o sa fie prea tarziu

`Mi`e dor de unele momente, unele chiar demente, unele hazlii, altele de care nu vreau sa-mi aduc aminte .

Combinati pizde in Mercedes Benz, nu`s in top trends, dar sunt la prietenul tau in top friends b-)

O doare ca stie ca nu esti langa ea .
O doare ca esti cu alta,
dar o consoleaza gandul ca e in inima ta .

A fost doar o simpla` intamplare nimic special insa daca privim din alt punct de vedere . am avut de pierdut amandoi la final

Inevitabil . totul a devenit frumos .

O sa ramana amintiri blocate in ochii nostri goi. Ca se invarte ceasul` si nimeni nu-l va da inapoi.

Acum, totuşi dup-atâta timp încă mi-e dor . şi dor . unele momente încep să cred că niciodată nu mor .

Pierduta intr-o cascada de cuvinte fara inteles. Mergi usor prin ploaie ca nu ai de ales.

Dar nu ştiam că mi-era dor de acei ochii căprui

Indiferent de ce ar spune si de ce ar face, e mereu cu tine, te place

S†iu cå vяei` ,dαя nu pяeα pσ†i. `.Cuм vяei †u,` αsα vσя †σ†i`:╳.

#. Zâmbete în exces [ ]. Priviri pline de interes [ ]. Nici un motiv de stres [ ] .

Ea nu uita niciodata prin cate au trecut , iar el cand o priveste ramane mut !

#. Dar vezi prea bine că e fericită şi nepăsătoare`

#. În ziua de azi se cam vând toate şi o ard îm parcuri sau clădiri dărâmate

*. Nu e totul perfect , dar o să fie .

●Spui punct`. Dar nu se termină niciodată ! Pentru că te atrage ca nici o alta fată

Esti locul in care tot timpul m.am intors Tu ma aduci la normal cand totul e pe dos

• Ştie` când` să râdă`,Când să fie` supăRată`,Când in `ochii tai `să fie `singura faTă `ImpOrtantă •

Atunci când ai s`o strigi să`ţi aduci aminte : Tu ai facut`o să nu vrea să`ţi mai răspundă !

Şi câteodată mi-e teamă că aş uită motivul pentru care îmi mai pasă. !

Te atrage...dar te si enerveaza felul ei de a fi.Zici mereu ca nu te intereseaza persoana ei...dar stii prea bine ca nu`i asa.Mereu vei avea o slabiciune pentru ea!

Mai ştii? Iţi plăcea să o vezi râzând...Ea tot cu zâmbetul a rămas,iar tu tot cu ea în gând.

Şi n`am timp să mă gândesc a mia oară.Da.Rămâi doar visul unei nopți de vară

Tu ai invăţat`o că nimic nu` se uită . că nu totu` se iartă . Că mâine e o zi în care poţi să mai greşeşti o dathăă` !

Ar fi interesant sa stii ce am de spus dar nu`mi mai bat capu` ! Sa rezumam treaba uitand unu` de altu` !

Mai bine te prefaci ca nu`ti pasa. Si daca nu`ti pasa, nimic nu te mai afecteaza!;x

Asa ca fa ce vrei sa faci , numai fii naiva . Inima lui nu a plecat , habar nu ai ca esti captiva.;x

A inceput ca o gluma,la un suc,prostii Nu credeam ca o sa vreau sa te vad in fiecare zi;x

Si cu toate ca a pus punct, spunand ca s-a terminat, sufletul ei iti va sopti in gand: "Nu am uitat!"

Stiu ca ma adori, Ce caut in mintea ta? Oare ce`ar spune prietena ta?

Si timpul trece parca mai incet,ca atunci cand parea totul perfect

De`asta tot ce`i frumos dureaza al dracu` de putin !

Degeaba il ai langa tine, daca el nu'si poate lua gandu` de la mine .;x

Hai` du-te şi nu privi în urmă .

Ce aştepţi ` invitaţie specială ?! seara asta o să fie fenomenală hai ia un pahar ` stai , nu lua suc ` eşti la grădiniţă sau in club ?! :o`

Strânge-mă în braţe şi atunci când îţi spun : "lasa-mă,n-o face!"

•Dar Eu` zambesc . Caci drogul nu-l mai i`au ! Te am in fata mea . Si totusi`.nu te vreau` !

Spune`i orice că n`o interesează nu bagă în seamă bârfa spusă de vre`o proastă apropourile pe care una lume le bate .rămân doar vorbe

Daca ma gasesti vreodata am nevoie sa ai incredere .

Dozeaza-ti esenta in cuvinte,cedeaza-ti orgoliul si nu-i purta trecutului doliu.

Curcubeu, cameleon sau cum vrei tu sa ii zici,in ton cu orice sezon portocaliu, violet verde-aprins perlat, m-astresat in pu*a mea atat gri metaliz

Un alt apus de soare, frăţioare! ştiu că doare tare ! Capu` sus , nu lăsa nimic să te doboare !

Poate acum nu ai chef nici sa o bagi in seama! dar daca maine dispare, ai sa vezi ce mult inseamna ;x

Sa nu crezi ca te'a uitat. Comportamentul ei te face sa crezi ca nici macar nu i'a pasat. ;x

Am rănit multe persoane , poate asta mi-e firea. Doar nu credeai că în viaţă te înşeală doar privirea . Însă doar un lucru îl ştiu foarte bine : că ''îmi pare rău'' n-ai să auzi de la mine

E ca o jungla acum In mintea mea e numai ceata si fum.

Drăguţa mea , mă amuzi foarte mult cică nu ştiu de unde am început ba ştiu foarte bine , tu nu ştii că mă piş pe tine

Sa`ti spun ce m`a facut sa ma gandesc la el.Era asa . saten,da si eu la fel ! Subtilitatea este cheia stii tu ,nu? Asta plus un zambet...numele si numarul !

[ movie `Păcătoasa` ] Te-am mirosit din prima si nu e de mirare,ca esti mai zdreantza decat presul ma-tii de la intrare!

Şi spui : "Gata! De dragul ei mă potolesc, că e prea mică şi o iubesc !

Că am plecat, că nu o să plec,unde am ajuns nu o să regret. Lacrimi nu o să curgă pe obrazul meu .Mai dăi in morţii mă.si pe cei care mi.au vrut rău

Dacă vrei voi fi a ta până în pragu disperării.Jur că o să fiu aici până la capătul răbdăRii.Şi să închei , mai zic ceva să vedeţi aici cultură . Crede`mă că şi băieţii pun guriţa sub centură

Şi-n 2 săptămâni m-ai cunoscut cât alţii intr-o lună, Am şi o parte întunecată , dar ţie ţi se pare bună

Când ieşi fără el, nu te controlează, nu te sună, Tu ştii că te iubeşte, dar nu vrea să ţi.o spună .Ii place să facă anchetă ca un procuror , spune zi de zi "dăcă mă înşeli te omor"

Calcă`ţi pe orgoliu şi răspunde`mi la întrebare: • Dacă te`aş călca şi eu pe inima . ce zici,doare ?

Raman in urma ta Lacrimi ce ard si sting, Raman si eu un suflet Gol de tine plin.

Stai, e prea devreme-acum , încă mai poţi să visezi , lumea nu e ce crezi, nu te grabi să o vezi

Am făcut lucruri pe care acum le regret. Dar dacă nu învăţ din greşeli o să le repet .

Acestea sunt vise colorate intr'o lume plina de nuante gri

Tu poti sa mori prost, eu incerc sa invat din mers. Poate viata nu are rost, dar ce frumos sa ii dai un sens.

Oamenii vin, raman pleaca si nu-I poti judeca Dar cand pleaca, pleaca c-o bucata din inima ta.

Nu mai e la fel, stii, nici nu mai poate fii Se pare ca visul de-o viata scade incet pe muchii

Stii ca e pretul pus peste tot,pentru ce mai traim? Stii cum e într-o lume ce vrea sa uitam ce simtim.

Că dacă tu ignori tot ce te-nconjoară , Asta nu înseamnă că o sa dispară!

M sincer tot ce-mi doresc,zambetul tau prietenesc.Cu toate ca n-am fost sincera,ti-am zis sincer '' Te iubesc!"

Nu mai da vorba mai departe.O să auzi ce nu vezi în fapte.Nu mai spune, într`un final.Tot ce auzi e confidenţial .

Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu indraznesti?

Parca o parte din tine încet se rupe, când vezi ca'n ochii ei se duc prea multe lupte !

Priveşte`мă`n ochii să`nţeℓegi .sentiмenteℓe pe cαre nu ştiu să ţi ℓe spun

Nu'i aşa, puiule ? Ştii că ţin la tine. Din prima clipă ai reprezentat lumea pentru mine !

Sa nu iti fie frica In jocul asta sunt amanta , iubita ,si amica

Ştii.N`o să uit nimic, n-o să uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic !

Poate`ai fost singurul pe care l`am iubit cu`adevarat , e simplu`.

Hai sa mergem undeva sa uitam de tot in seara asta . Poate vreau sa fiu a ta , poate a altuia

● Cu timpul intelegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale, fara a pretinde sa te schimbe, iti poate aduce toata fericirea pe care ti-o doresti.

# şi vei privi în ochii mei . eşti liber să crezi şi să simţi ce vrei

Poate acum nu ai chef nici să o bagi în seamă! dar dacă mâine dispare, ai să vezi ce mult înseamnă

Nu`ţi dOrii niciiOdată perfecţiiiunea ,exiiistă defecte dupa care alţii înebunesc !

E fata care stă zâmbind atunci când vii acasă.Şi poţi jura că nu e alta mai frumoasă

Pisii.nu fii speriată .dacă vroiam să ţi`l iau il luam de prima dată!

Fericirea mea e`n privirea ta şi orice aş face nu mă pot feri de ea :X

De câte ori văd o persoană că zămbeşte îmi amintesc că , acolo , undeva , el încă ma iubeşte

Spune repede ce vrei , acu`, hai! Dă-mi un motiv să-ţi dau ce n-ai

Cine sunt eu să ma pun în calea ta ?! În calea fericirii tale dacă ţie`ţi place aşa.

În jocul ăsta nu îmi e frică…sunt amantă , iubită şi amică . Poate lumea crede că sunt sora ta mai mică , fără să ştie că eu pentru tine sunt unică

Mi-e dor de toate , şi tu de fiecare dată mă dai la o parte`!

Nu ştiu ce respecţi tu,eu respect alt nivel.Nu oameni ce în momente grele îşi dau "Refresh" la caracter .

Aude ce vrea`. înţelege numai ce`i convine`.oftică te că nu o doare de tine .

#. Era ciudat ;-s . Dar începeam să mă obişnuiesc . oricum , de răzgândit nu mă răzgândesc [-x

Poţi să suferi,să disperi sau să trăieşti .Totul are preţ,depinde cât plateşti.

Rasul ei copilaresc ti-a ramas in adancu' sufletului . e inocenta , dementa , dulce când vrea . şi ar fi putut fi . doar a ta !

Crezi că sunt o oarecare ? Văd că inima te doare !

Dezamăgirea şi`a făcut prezenţa la un moment dat ... Şi-am aflat că nu eşti ceea ce`am sperat să fii

Totul.Că e vorba de tine,nu de alţii !

Poate într`o zi mă vei căuta Şi vei spune tuturor „lipseşte ea" !

E special ce se întamplă cu noii Avem şi soare Avem şi ploi`!

Să te schimb nu pot,la tine îmi place tot ce nu suport.

Doi paşi,aruncă`te de la înălţime,aruncă`te in amintiri când simţi că nu ţi`e bine. : ]

Tu spui "lasă,va trece tot",dar se întâmplă iarăşi . Atâtea faze de căcat din partea falşilor tovarăşi

Şi cineva mi-a spus intr-o seară : O legătură ruptă odată , nu se naşte a-2-a oară !

Mi-e dor de anumiţi prieteni :X ce-au însemnat mult

Şi.toate par amintiri abandonate`n mers!

# Snt`clipe si clipe din trekut`care au trekut`sunt momente in care sincer m-a durut`[]`sunt clipe care au fost uita-te[]`sunt momente in viata in care nu poti `treke peste toate`[] #

Şi uite aşa apare şi dispare câte un sentiment ce dă culoare !

"Ce e dincolo de fata asta stiu doar cei p care i-am facut sa plnga in viata asta .

Te rog sa zambesti si sa-ti amintesti ca fluturii traiesc doar o zi pe pamant :[

Tu nu vrei un Logan...vrei un "Mertan"
Cand te faci mare stii bine ca trebuie' sa fii un barosan

Ştiu că lumea nu simte. Nu pot lega sentimente de cuvinte.

Calcă-i în picioare...Arată-le că nu te doare...Spune-le în faţă tot.

Ştii că cel mai greu ţi-a fost să-i alegi,acum dispar. Când vezi că aproape orice prieten. Se transforma-n adversar

Măă suPer piSh pe tinee` Adu`Ţi amiNte ca şi tuu` ai facut`0 când am avUt suPer nev0ee` de tinee

Într-o lume aşa mare târfele te sapă în continuare

Spui cuvinte mari , că îmi eşti prieten frate?! bwăă , nu cuvinte vreau,eu vreau fapte

"Fii falsă . Trişează des . Să fii sigură că vei câştiga un joc pervers . Lumea joacă doar p interes .

Pentru cine mă acuză c`aş fi uitat de unde am plecat [_|_] .mă faci să râd niciodată n`ai ştiut de unde am început .

Dacă mâine o să mor asta e . Toată`lumea o să`întrebe`'de ce?' . Nimeni`nu o să`plângă`la nesfârşit , şi`după`o lună : "asta`e . A`murit`! "

Ştii.N`o să uit nimic, n-o să uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic !

Si`nchide ochii !Asculta asta macar .Hai sa fim copii .Iar! .Iaar ! Iaar !

Atunci , copile , spune-mi cu cine , cine-ti vine,cand tu o vrei doar pe ea ,sau ea pe tine ?

^Am un zambet fals, pe care toata lumea`l crede . O fac doar sa-i arat fraierului ce pierde !

^Orice film, prietena, sau carte, sa-ti povesteasca despre mine inca o parte . De lucrurile bune, daca n`o sa mai fiu, sa iti dai seama dac`o sa fie prea tarziu

`Mi`e dor de unele momente, unele chiar demente, unele hazlii, altele de care nu vreau sa-mi aduc aminte .

Combinati pizde in Mercedes Benz, nu`s in top trends, dar sunt la prietenul tau in top friends b-)

O doare ca stie ca nu esti langa ea .
O doare ca esti cu alta,
dar o consoleaza gandul ca e in inima ta .

A fost doar o simpla` intamplare nimic special insa daca privim din alt punct de vedere . am avut de pierdut amandoi la final

Inevitabil . totul a devenit frumos .

O sa ramana amintiri blocate in ochii nostri goi. Ca se invarte ceasul` si nimeni nu-l va da inapoi.

Acum, totuşi dup-atâta timp încă mi-e dor . şi dor . unele momente încep să cred că niciodată nu mor .

Pierduta intr-o cascada de cuvinte fara inteles. Mergi usor prin ploaie ca nu ai de ales.

Dar nu ştiam că mi-era dor de acei ochii căprui

Indiferent de ce ar spune si de ce ar face, e mereu cu tine, te place

S†iu cå vяei` ,dαя nu pяeα pσ†i. `.Cuм vяei †u,` αsα vσя †σ†i`:╳.

#. Zâmbete în exces [ ]. Priviri pline de interes [ ]. Nici un motiv de stres [ ] .

Ea nu uita niciodata prin cate au trecut , iar el cand o priveste ramane mut !

#. Dar vezi prea bine că e fericită şi nepăsătoare`

#. În ziua de azi se cam vând toate şi o ard îm parcuri sau clădiri dărâmate

*. Nu e totul perfect , dar o să fie .

●Spui punct`. Dar nu se termină niciodată ! Pentru că te atrage ca nici o alta fată

Esti locul in care tot timpul m.am intors Tu ma aduci la normal cand totul e pe dos

• Ştie` când` să râdă`,Când să fie` supăRată`,Când in `ochii tai `să fie `singura faTă `ImpOrtantă •

Atunci când ai s`o strigi să`ţi aduci aminte : Tu ai facut`o să nu vrea să`ţi mai răspundă !

Şi câteodată mi-e teamă că aş uită motivul pentru care îmi mai pasă. !

Te atrage...dar te si enerveaza felul ei de a fi.Zici mereu ca nu te intereseaza persoana ei...dar stii prea bine ca nu`i asa.Mereu vei avea o slabiciune pentru ea!

Mai ştii? Iţi plăcea să o vezi râzând...Ea tot cu zâmbetul a rămas,iar tu tot cu ea în gând.

Şi n`am timp să mă gândesc a mia oară.Da.Rămâi doar visul unei nopți de vară

Tu ai invăţat`o că nimic nu` se uită . că nu totu` se iartă . Că mâine e o zi în care poţi să mai greşeşti o dathăă` !

Ar fi interesant sa stii ce am de spus dar nu`mi mai bat capu` ! Sa rezumam treaba uitand unu` de altu` !

Mai bine te prefaci ca nu`ti pasa. Si daca nu`ti pasa, nimic nu te mai afecteaza!;x

Asa ca fa ce vrei sa faci , numai fii naiva . Inima lui nu a plecat , habar nu ai ca esti captiva.;x

A inceput ca o gluma,la un suc,prostii Nu credeam ca o sa vreau sa te vad in fiecare zi;x

Si cu toate ca a pus punct, spunand ca s-a terminat, sufletul ei iti va sopti in gand: "Nu am uitat!"

Stiu ca ma adori, Ce caut in mintea ta? Oare ce`ar spune prietena ta?

Si timpul trece parca mai incet,ca atunci cand parea totul perfect

De`asta tot ce`i frumos dureaza al dracu` de putin !

Degeaba il ai langa tine, daca el nu'si poate lua gandu` de la mine .;x

Hai` du-te şi nu privi în urmă .

Ce aştepţi ` invitaţie specială ?! seara asta o să fie fenomenală hai ia un pahar ` stai , nu lua suc ` eşti la grădiniţă sau in club ?! :o`

Strânge-mă în braţe şi atunci când îţi spun : "lasa-mă,n-o face!"

•Dar Eu` zambesc . Caci drogul nu-l mai i`au ! Te am in fata mea . Si totusi`.nu te vreau` !

Spune`i orice că n`o interesează nu bagă în seamă bârfa spusă de vre`o proastă apropourile pe care una lume le bate .rămân doar vorbe

Daca ma gasesti vreodata am nevoie sa ai incredere .

Dozeaza-ti esenta in cuvinte,cedeaza-ti orgoliul si nu-i purta trecutului doliu.

Curcubeu, cameleon sau cum vrei tu sa ii zici,in ton cu orice sezon portocaliu, violet verde-aprins perlat, m-astresat in pu*a mea atat gri metaliz

Un alt apus de soare, frăţioare! ştiu că doare tare ! Capu` sus , nu lăsa nimic să te doboare !

Poate acum nu ai chef nici sa o bagi in seama! dar daca maine dispare, ai sa vezi ce mult inseamna ;x

Sa nu crezi ca te'a uitat. Comportamentul ei te face sa crezi ca nici macar nu i'a pasat. ;x

Am rănit multe persoane , poate asta mi-e firea. Doar nu credeai că în viaţă te înşeală doar privirea . Însă doar un lucru îl ştiu foarte bine : că ''îmi pare rău'' n-ai să auzi de la mine

E ca o jungla acum In mintea mea e numai ceata si fum.

Drăguţa mea , mă amuzi foarte mult cică nu ştiu de unde am început ba ştiu foarte bine , tu nu ştii că mă piş pe tine

Sa`ti spun ce m`a facut sa ma gandesc la el.Era asa . saten,da si eu la fel ! Subtilitatea este cheia stii tu ,nu? Asta plus un zambet...numele si numarul !

[ movie `Păcătoasa` ] Te-am mirosit din prima si nu e de mirare,ca esti mai zdreantza decat presul ma-tii de la intrare!

Şi spui : "Gata! De dragul ei mă potolesc, că e prea mică şi o iubesc !

Că am plecat, că nu o să plec,unde am ajuns nu o să regret. Lacrimi nu o să curgă pe obrazul meu .Mai dăi in morţii mă.si pe cei care mi.au vrut rău

Dacă vrei voi fi a ta până în pragu disperării.Jur că o să fiu aici până la capătul răbdăRii.Şi să închei , mai zic ceva să vedeţi aici cultură . Crede`mă că şi băieţii pun guriţa sub centură

Şi-n 2 săptămâni m-ai cunoscut cât alţii intr-o lună, Am şi o parte întunecată , dar ţie ţi se pare bună

Când ieşi fără el, nu te controlează, nu te sună, Tu ştii că te iubeşte, dar nu vrea să ţi.o spună .Ii place să facă anchetă ca un procuror , spune zi de zi "dăcă mă înşeli te omor"

Calcă`ţi pe orgoliu şi răspunde`mi la întrebare: • Dacă te`aş călca şi eu pe inima . ce zici,doare ?

Raman in urma ta Lacrimi ce ard si sting, Raman si eu un suflet Gol de tine plin.

Stai, e prea devreme-acum , încă mai poţi să visezi , lumea nu e ce crezi, nu te grabi să o vezi

Am făcut lucruri pe care acum le regret. Dar dacă nu învăţ din greşeli o să le repet .

Acestea sunt vise colorate intr'o lume plina de nuante gri

Tu poti sa mori prost, eu incerc sa invat din mers. Poate viata nu are rost, dar ce frumos sa ii dai un sens.

Oamenii vin, raman pleaca si nu-I poti judeca Dar cand pleaca, pleaca c-o bucata din inima ta.

Nu mai e la fel, stii, nici nu mai poate fii Se pare ca visul de-o viata scade incet pe muchii

Stii ca e pretul pus peste tot,pentru ce mai traim? Stii cum e într-o lume ce vrea sa uitam ce simtim.

Că dacă tu ignori tot ce te-nconjoară , Asta nu înseamnă că o sa dispară!
♥I wish that I could fly . Into the sky . So very high . Just like a dragonfly .
♥Eu nu tin cont de ce crezi tu sau ce e`n capul tau !
♥Cand am probleme mai ales . Zic "Mai da'le'n mortii lor" .
♥De obicei nu crezi pana nu vezi cu ochii tai daca se poate . Ca visele devin realitate !
♥It`s to late to apologize .
♥Pot sa gandesc cu voce tare . Ca nimeni nu ma vede . Nimeni nu ma aude . Sunt o oarecare .
♥Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima .
♥Cand imi numar prietenii,pe mada o pun de 2 ori .
♥Si poti sa-mi iei ce vrei . Cand am langa mine toti prietenii mei !
♥Siii peste toate o sa trecem cu capu` sus . Pentru ca surorile asta si-au propus .
♥Doar in visul meu gasesc lumea perfecta .
♥Intamplator,oricine poate iubi
♥Cand iubesti pe cineva, simti nevoia sa-ti fie aproape
♥Sunt eu,tu si restul' lumii . Tine minte nu conteaza ce abereaza unii .
♥Nu exista fericire de care sa-ti amintesti,fara tristete
♥Orice iti poti imagina,este real !
♥Visele intotdeauna inving realitatea daca le acorzi o sansa
♥Fiecare are varsta pe care o simte .
♥Lumea in care traim . Este complicat de simpla .
♥Imi spui ca nu mai sunt la fel . Ca m`am schimbat . De fapt.n`ai ajuns sa ma cunosti cu adevarat .
♥O vezi doar cand vrea . De`aia esti nebun dupa ea.
♥Zii ce vrei,tu stii,eu asa`mi traiesc viata !
♥Sunt cine vreau să fiu şi fuck ce vreau ! Fără ruşine imi iau ce-mi convine
♥Say hello to my little gun .
♥Pot fi orice`ti doresti . Atata timp cat ma iubesti
♥Zici ca nu se mai poate . Ca le'ai vazut pe toate . Poate ar trebui sa cauti fericirea'n alta parte .
♥Diferita . Nu pot fi comparata . Nici cu toti banii din lume nu pot fi cumparata .
♥Nu stii ce gandeste si nu stii daca are rabdare . Daca e genu` de fata care ar face o favoare
♥Poate ca ar fi o idee sa nu mai stai sa pierzi timpu` in continuare . Da` cand faci un pas in fata ea dispare .
♥Si o pisica devine tigroaica daca traieste in jungla
♥În mine se mai vorbeşte şi azi despre tine !
♥Mie nu`mi strica vremea starile cum vi se`ntampla voua !
♥Sunt multe ca ea . Dar nu toate stralucesc
♥Si'ti vezi de treburi. Ca oricum viata merge'n suturi .
♥Ai cazut,te-ai ridicat inveti noi moduri sa te scuturi !
fundoi?

| Kissy123 a răspuns:

Love is in the air everywhere you look around

Love is in the air...

Lasa-i pe toti sa vada asta prin statusuri de dragoste, lasa-i sa vada ca te-ai indragostit. Arate-le ca tu o simti, o vezi, o traiesti cu fluturasi si de toate.

Sau daca suferi... sad

Dar n-o sa suferi! happy

Daca m-ar intreba cineva ce e fericirea as spune ca esti TU!

| jacobtim44 a răspuns:

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…
Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…
Exista doua cuvin...
VEZI MAI MULTE PE http://pedanny.blogspot.ro/

| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| ionyionelutza a răspuns:

Buna
1 are ceva special ce te atrage, poate nu ti-ai dat seama dar pustoaica asta te inebuneste, si cand o sa vezi ce ai pierdut o sa vrei sa te intorci in trecut
2Da da da sunt fetita ta, daca stii sa investesti voi ramane asa
3nu te uita urat fato la mine eu nu ii pot controla inima ce sa iti fac daca sta cu tine dar se gandeste la mine?
4Si chiar daca nu mai esti cu mine, nu imi pasa deja mi-ai cazut in plasa si va veni o zi in care vei revenitongue
5Nu o sa te las nicioadata,voi fi cu tine la bine se rau, te voi ajuta, dar tine minte tu esti doar al meu:X
6.Si poti sa pleci ca n-o sa plang, dar intr-o zi te vei intoarce si atunci o sa iti dai seama ca m-ai pierdur
7Pleaca si ce daca, la un momendat o sa te intorci, toti se intorc,
8iubirea este doar un bolovad ce te loveste te lasa lesinat.tu o sa visezi frumos, dar la sfarsit te trezesti cu dureri de cap
9Am avut zile si mai bune ca asta,dar sa nu crez ca acum ma simt nasol, astazi este o zi super frumoasa in care soarele arde cu putere, insa au fost zile si mai bune cand eram cu prietenele mele
10si chiar de azi ma simt bine sau chiar de ma simt rau stiu ca o voi avea langa mine, e prietena mea ingerul meu
sunt originale sper sa iti placa:X:*

| ancutageorgiana88 a răspuns (pentru ionyionelutza):

Foarte folositorr.

| ancutageorgiana88 a răspuns (pentru ancutageorgiana88):

Care imi da si mie status noi plzzzlove struck