| Rroxana91 a întrebat:

Bună tuturor! Am o skoda octavia diesel si de puțin timp imi face o problema. In momentul in care apas pedala de acceleratie la fund, se tureaza pana pe la 2000 turatii dupa care se "taie", nu se mai accelerează, se tureaza fara sa se mai schimbe viteza. Este automata. Nu se opreste motorul, in schimb isi mentine același ritm ca si cum ar intra pe un mod "safe". Se aprinde in bord martorul portocaliu bujii. Daca cineva a mai avut aceasta problemă, as aprecia niste idei. Mulțumesc anticipat

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta un băiat bun cu tester sa o scaneze sa ști ce are ca pe ureche. Nu repari astea mai noi Mai ales automata

| Rroxana91 explică (pentru anonim_4396):

Am programare saptamana asta sa o pun pe tester dar e bine sa fii cât de cât informat în orice situație. Din ce am citit pe forum e posibil să fie vorba despre bujia incandescenta.