| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, ce credeti despre homosexuali si lezbience, adica despre persoanele gay?

75 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aia nu-s oameni

| troleibuz a răspuns (pentru mgtow):

Pentru tine nici femeile nu sunt oameni. Ai multe probleme

| mgtow a răspuns (pentru troleibuz):

Problemele mele au un rost important. Ale tale par inutile

| troleibuz a răspuns (pentru mgtow):

Eu nu am probleme. Ce rost are sa urasti femeile?

| mgtow a răspuns (pentru troleibuz):

Acum nu dar mai incolo le prinzi ca orice om, multe chestii determina o parte din civilizatia pamanteasca sa fie indiferenti cu ele.

| troleibuz a răspuns (pentru mgtow):

Nu multe chestii. Hipersensibilitatea unora. Probleme in dragoste are toata lumea.

| mgtow a răspuns (pentru troleibuz):

Mie imi convine sa le schimb asa viata e mai buna, sensibilii nau curaj nici sa plateasca pentru actiune

| troleibuz a răspuns (pentru mgtow):

Cunosc multe persoane ca tine. Dar de varste inaintate. Iti vei da seama in criza existentiala de la 50 de ani ca ai pierdut vremea

| mgtow a răspuns (pentru troleibuz):

laughing cu ce ca am dus-o bine in viata alaturi de femei care meritau cateva zile sau 1 tura. de eram legat de lant nu aveam casa nici masina noua. Decat cu un jaf ruginit adus din Germania si apartament in chirie singur cu casa noua si masina scumpa + libertate e bine

| troleibuz a răspuns (pentru mgtow):

Metalele ruginesc.

| mgtow a răspuns (pentru troleibuz):

Nici noi nu prindem pensia dar un metal e mai sanatos decat o femeie care poate sa te injunghie cu un cutit cand nu te astepti

| troleibuz a răspuns (pentru mgtow):

Metalul poate ceda oricand in mijlocul pustietatii

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca orientarea sexuala a fiecareia este o problema strict personala si nu ar trebui sa ne intereseze sau deranjeze, bineinteles daca nu fac parada de aceasta.

| darrio2007 a răspuns:

Treaba lor. Parerea mea nu conteaza.

| AvalohAlyn a răspuns:

Sunt tot oameni si ei..nu cred nimic rau despre asa ceva.
Nu sunt atat de incuiat la minte ca unii care zic tot felul de lucruri rele despre LGBT.

| AnaBejenaru a răspuns:

Orientarea sexuală a unei persoane nu trebuie să fie un punct de interes pentru nimeni.
Fiecare trăiește cum vrea și iubește pe cine vrea.

| Liviu a răspuns:

Am un pitic pe creier care nu ma lasa sa accept asta.Atata timp cat nu ii vad in parc cum se 'ling' ( a se intelege saruta) si atata timp cat nu sunt nevoit sa ii explic plodului sau nepotului sau catelului de ce georgica il saruta pasional pe stefanica.Nu am nimic cu nimeni.Cum sa explici unu-i copilo de 5 ani ca asta e normal, cand eu nu pot intelege asta normalitate? poate sunt mai invechit.Dar atata timp cat se ascund, nu imi pasa.

| troleibuz a răspuns (pentru Liviu):

Dar cum ii explici copilului de ce se barbatul cu femeia?
Nu o fac toti pentru ca se iubesc?
Sau care e diferenta?
Doar faptul ca nu vad zilnic așa ceva?
Nu vedem nici negri zilnic. Normalitatea aici e sa fii alb. Daca vede copilul tau un negru ce ii spui?

| Liviu a răspuns (pentru troleibuz):

De ce i-as da un exemplu negativ viitorilor mei copii, sau copil, incercand sa ii bag in subconstient ca ilie se freaca cu vasile, e ceva normal? Unde e reproducerea? In plus asta e o boala cu gay, lesbi etc.Nu am nimic cu nimeni, atata timp cat nu sunt fortat sa explic la copii nepoti si alte rude micute, cum de se intampla asta.Cand e major, dupa 18 ani, sau chiar si mai mic 16 17 poate intelege ca e o boala, si ca nu e normal.Suntem lasati sa ne reproducem.Cu sexu ana.l sunt de acord daca e vorba de femeie barbat.In rest? sunt eu mai comunist, scuze ca zic, tu i-ai explica copilului tau ca e normal sa faca sex 2 barbati, ca mai tarziu sa iti vina acasa cu ionel sa iti spuna ca e iubitu lui in conditiile in care pe copil tau il cheama alex? adica pe bune?

| troleibuz a răspuns (pentru Liviu):

Ma uimeste sa vad argumente asa slabe si pareri așa neinformate in 2020. Dar acum am vazut ca tu crezi in zodii. Nu mai conteaza. Homosexualitatea nu e o boala. Și nu e influentabila. Esti sau nu. Ura e o boala. De la un sarut crezi ca se gandesc copiii la sex an.al? Nu esti normal... Chiar daca te minti ca esti.
Cum le explici copiiilor de ce se pupa heterosexualii pe strada?

| troleibuz a răspuns (pentru Liviu):

De ce sexul ana.l cu o femeie e in regula?

| Liviu a răspuns (pentru troleibuz):

Pentru ca e fumeie,nu? no, daca un barbat, are o familie, are un copil, are o sotie, si incearca sa faca sex cu un barbat pentru o fantezie de a lui, pot accepta asta.In fond, nu vad nimic gresit in a avea o aventura cu un barbat daca cei 2 isi doresc asta.Dar sa nu duca asta la rang de relatie.Cum dracu mai populam pamantu daca o sa fim toti niste dosnaci?

| troleibuz a răspuns (pentru Liviu):

Daca e femeie, acea gaura nu mai e destinata defecatiei?

| Liviu a răspuns (pentru troleibuz):

Ma nu stiu, eu am o alta parere despre sexul cu o femeie.E ceva sublim, ceva tandru.Pe cand cu un barbat, nu stiu, probabil am probleme erectile, nu pot capata o erectie nici in 50 de ani gandindu'ma la un barbat laughing oi fi eu defect.Dar, fiecare cu ce ii place.Eu incerc sa iti explic ca nu e ok sa fi pe invers, dar cine sunt eu sa iti spun ce sa faci? Dai bataie, fa ce simti.

| troleibuz a răspuns (pentru Liviu):

Orice este ok cat timp exista consimtamant intre partile implicate.
Si nu trebuie sa fiu atras de barbati ca sa inteleg ca oamenii pot avea placeri diferite de mine.
Nu suntem roboti sa fim toti identici.

| Mosotti a răspuns (pentru Liviu):

Si daca copilul tau stie ca e normal sa se pupe si georgica cu georgel, si ana cu liana, ce are? De ce trebuie sa-l inveti de mic, sa-i bagi in cap, ca aia nu-s in ordine?! Trebe sa stie ca toti sunt in ordine in felul lor, si asa nu o sa i se mai para ciudat ca vede unu cu una, una cu una sau unu cu unu ca se pupa.

Ii explici ca la o limba materna, cum porneste asa considera. Va considera toate trei categoriile la fel de in ordine.
Si cand se va face mare nu va avea nimic cu ei chiar daca el nu se va afla in acea categorie. Si indiferent in care categorie e, ii va fi bine asa.
Daca va fi in una din celelalte doua categorii si tu l-ai invatat ca nu e ok, e mai rau pentru el.
Exact asta vrea sa faca UE, sa blocheze ce vrei sa faci tu, adica sa invatati copiii ca aia nu-s in ordine.

Io i-as zice asa "tati, se pot place femeie cu femeie, barbat cu barbat si barbat cu femeie, de aia se pupa in toate trei variantele, o sa vezi in timp ca una cu unu sunt 95 % insa nu conteaza, si ailalti sunt ok in felul lor, fiecare cand va fi mare o sa simta pe ce categorie e si aia este, e ok cu toti", asa se face. Si lui i se va parea normal oricare, nu va condamna, nu va marginaliza, deci voi parintii duceti asta mai departe din pacate, le impuneti cum sa vada treburile adica ca voi.

O sa vada asa cum vede acum ca se plimba una cu una, unu cu unu su una cu unu, exact asa vede si cand se pupa, deci de parinti depinde daca-s open mind sau closed mind.

| Liviu a răspuns (pentru Mosotti):

Decat sa risc ca copilu meu sau copila mea, sa nu se reproduca, mai bine ii induc in cap aceleas vorbe care le aud la batrani.Mai bine sa ma stiu cu constinta incarcata, si cu ceva nepoti, decat sa risc laughing.

| Mosotti a răspuns (pentru Liviu):

Si daca nu se reproduc ce? Asta una, a doua, orientarea sexuala e genetica in general, simti atractie sau nu simti pentru sex opus sau nu, nu conteaza altceva, deci nu vor deveni homo sau les doar ca o sa stie ca-s si aia normali in felul lor.

Si daca sa zicem prin absurd (desi nu se intampla asa) ca ar deveni asa, ce treaba ai tu? Ca lor oricum le e bine. Ca vrei nepoti, asta e treaba ta de fapt, trebuie sa-i mai intrebi si pe ei la o adica. Sa sa-ti faci singur nepoti, nu sa le bagi in cap la copii ceva doar sa-ti atingi tu interesul.

Si cam exact asta se face prin UE, daca se observa ca, copilul gandeste neok in sens de discriminare sau privire ca si cum nu-s aia ca si ceilalti, ii ia si pe parinti la intrebari. cum ca nu l-au educat bine, si asa este.
Nu stiu unde am auzit ca-s pedepse, amenda, parnaie, nu stiu exact, daca cineva discrimineaza, insulta sau alte chestii catre LGBT.
Ca fara constrangere uneori nu se poate.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Liviu):

Si daca vezi pe unul cu una cum se ling in parc cum ii explici? Iti dai seama ca dupa aia se vaduce si el la vreo colega pe la gradinita/scoala sa faca acelasi lucru, nu? big grin P.S. Ce ai mentionat tu, expunerea indecenta in public, e contraventie si chiar nu tine de faptul ca discutam de un cuplu gay sau hetero.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Liviu):

Ti-ar prinde bine o tara musulmana. Posibil sa mai angajeze pe postul de calau din cand in cand. Ce poate fi mai misto decat sa executi homosexuali si lesbiene la servici?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru troleibuz):

Pentru ca il excita pe el cand il vede in filme p0rno, de aia... ca tehnic vorbind, e tot non-fertil si are acelasi potential de reproducere ca in cazul sexului an4l gay. tongue

| Liviu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Scuza-ma ca nu ma excia 2 barbai care se sarua.Pe cand 2 femei? Hai treaca de la mine, accept lesbiencele laughing) ca sa nu fiu misogin, dar barbati clar NU, deci acum e mai bine?

| RKBlue a răspuns (pentru Liviu):

"Pe cand 2 femei? Hai treaca de la mine, accept lesbiencele ) ca sa nu fiu misogin"
Pai acum esti misogin.Le tratezi ca pe niste obiecte sexuale pentru fetisurile tale scarboase de homofob dezgustator cu mintea unui cimpanzeu in calduri.No offence.

| troleibuz a răspuns (pentru Liviu):

Daca copilul tau va fi infertil din cauza unor probleme medicale o sa-l mai iubesti?

| Liviu a răspuns (pentru troleibuz):

Una e sa fie din cauze medicale, alta e sa fie pe invers.Scuze, nu doresc asta pentru copilu/copii mei, dar tu? daca copii tai ti-ar spune ca sunt pe invers, cum ai reactiona? te ascult.

| troleibuz a răspuns (pentru Liviu):

In niciun fel. Tot copilul meu e. Personalitatea lui e aceeasi. Nu am crescut in ura si in prejudecati. Nu fac copil din motive egoiste. Cum ar fi sa-mi aduca mie apa la batranete. Sau sa-mi duca numele mai departe. Si sa ma bucure cu nepotei. Fac copil pentru ca vreau sa formez un om. Si sa-l cresc in asa fel incat sa fie fericit. Daca fericirea o sa o gaseasca langa un barbat nu e treaba mea. Nu e treaba mea ce face copilul meu in patul lui. E absurd. Daca e hetero sa ii spun si in ce pozitii sa o faca? Sexualitatea ar trebui sa tina doar de intimitatea lui.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Liviu):

Nici pe mine, dar nu ma c*c pe mine sa folosesc dubla masura cum faci tu.

| mihai69 a răspuns:

Ce părere să am? Ei nu-s tot oameni?!?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Atata vreme cat nu influenteaza pe nimeni (fara acordul acelei persoane), atunci... totul este ok, este viata lor, iar in viata trebuie sa fii fericit ca persoana. Daca in asta consta fericirea lor sau asta face parte din fericirea lor, atunci numai bine le doresc happy Fiecare cu orientarile sale.

| Mosotti a răspuns:

Nu cred ceva rau, fiecare e normal in felul lui, mereu am militat pentru drepturile lor desi nu intru in acea categorie. Din contra, de multe ori cei de acelasi sex se inteleg putin mai bine intre ei, deci putin poate fi si un avantaj.
Plus ca aia bi sunt cei mai norocosi ca pot sa-si aleaga ramura, fie barbat fie femeie, iar asta e un mare avantaj, e ca si cum ai stii doua limbi straine perfect si nu una.
Lesbiene nu lezbience.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Le duresc multa sanatate si voie buna. Cind cunosc un om fix asta e ultimul lucru care ma intereseaza la el. Am citiva amici pe care ii cunosc de peste 10 ani si nu as putea baga mina in foc ca sunt hetero sau nu si, sincer, efectiv nu ma intereseaza si nici nu mi-ar schimba parerea despre ei daca as afla ca sunt "pe invers" din punctul asta de vedere.

| Simpatic a răspuns:

Se spune lesbiene nu lezbience.

Singurul disconfort pentru mine ar fi
1. sa nu mai ceara legalizarea casatoriei intre ei si ele, ca notiunea de familie moderna/traditionala nu ar trebui sa insemne asta vreodata!
2.sa nu se manifeste public pe strada, sa numai faca parade, ca eu si cei hetero nu ne manifestam public ca suntem hetero, ei de ce o fac? din cauza frustrarii ca-s diferiti sau de ce?
3. sa nu faca acte necugetate in public, gen sarutari, sa se tina de mana etc sa faca ce vor in spatiul lor privat
In rest nu am nimic cu ei, sa fie in bafta lor pretenas!

| Holiday a răspuns (pentru Simpatic):

"3. sa nu faca acte necugetate in public, gen sarutari, sa se tina de mana etc sa faca ce vor in spatiul lor privat"

Daca heterosexualii fac asta si e ok, ei de ce ar trebui sa nu faca?! E absurd, nu?

| RKBlue a răspuns (pentru Simpatic):

"sa nu faca acte necugetate in public, gen sarutari, sa se tina de mana etc sa faca ce vor in spatiul lor privat"
Si daca sunt doar 2 prietene care se tin de mana, tot ar trebui sa aruncam cu pietre in ele?
Nici voi nu va mai mancati(ca ala nu-i sarut) in parc, la coltul blocului, in autobuz,... e SCARBOS! Nimeni nu vrea sa vada asta!
"sa nu se manifeste public pe strada, sa numai faca parade, ca eu si cei hetero nu ne manifestam public ca suntem hetero, ei de ce o fac? din cauza frustrarii ca-s diferiti sau de ce?"
Stii cat de penibila e chestia asta?
Paradele nu se fac pentru etalare ci pentru a arata ca si persoanele lgbt sunt ca restul.Si,in afara de cateva cazuri nefericite, paradele sunt chiar decente(in afara de cea din LA si inca undeva din SUA, pe care homofobii ca tine iubesc sa o reprezinte ca fata pride-urilor)
De ce ai vrea sa arati ca esti hetero?
Oricine te vede pe strada se va gandi ca asta esti.
Ai fosat concediat pentru faptul ca s-a aflat(nu ai spus nimic, dar s-a aflat)ca esti hetero?
Esti cumva mereu comparat cu violatorii si pedofilii? Dar cu oamenii nu probleme mintale?
Ai fost vreodata amenintat cu moartea fiindca iti plac femeile?
Ma rog, oricum ati face, voi homofobii sunteti mereu victime.Ca biserica.Aruncati cu pietre si apoi voi sunteti cei amenintati...

| Simpatic a răspuns (pentru RKBlue):

Iata cum ies la iveala cativa homosexuali

| RKBlue a răspuns (pentru Simpatic):

Draga,eu nu ies la iveala!
Eram de la inceput aici, dar nu stiai cum sa privesti! rolling on the floor

| anonimg a răspuns:

Ca sunt la fel ca toti aceia care se lasa in voia placerilor lor sexuale nesanatoase; diferenta este ca primii s-au legalizat.
Daca in America se legalizeaza pedofilia sau zoofilia, automat se vor legaliza si in Europa, si in Romania. Daca in America se legalizeaza lucruri scarboase -care niciodata nu ne-am fi gandit ca ar putea exista-, se vor legaliza automat si in Europa si in Romania.
Generatia care sustine lgbt-ul va fi depasita de generatia care va urma. Sustinatorii de azi ai lgbt-ului vor vedea ce au facut, si nu vor mai putea sa opreaza piatra care au rostogolit-o. Chiar daca se vor pune inaintea ei ca s-o opreasca, vor fi ucisi de ea.
Negresit, daca oamenii Il indeparteaza pe Dumnezeu, tot pamantul se va scalda in imoralitate. Si oamenilor imorali chiar le va place; ei vor spune ca tot ce este impotriva placerilor lor este imoral.
Nu putem sa incalcam Legea lui Dumnezeu si sa nu fim pedepsiti. Si cine merge pana in panzele albe in nelegiurea lui, va pieri fara speranta vietii vesnice.
In cartea Apocalipsa putea sa nu fie scris despre cele 7 urgii pe care Dumnezeu le va da pe pamant. Dar din pricina oamenilor dornici de placere va fi pedepsit pamantul.
Noi nu mai suntem copii sa ne facem ca nu intelegem ca educatia inseamna abtinerea de la orice placere care nu este sanatoasa.
"Du-te, poporul meu, intra in odaia ta si incuie usa dupa tine; ascunde-te cateva clipe, pana va trece mania!
Caci iata, Domnul iese din locuinta Lui sa pedepseasca nelegiuirile locuitorilor pamantului; si pamantul va da sangele pe fata, si nu va mai acoperi uciderile." - (Isaia.26:20,21)

| LPCTSTR a răspuns:

Intrebare fara sens.
Adica "ce cred?" Daca ziceai de o persoana anume, da, puteam face o analogie, dar daca te uiti numai la orientarea sexuala ca sa caracterizezi general o masa de oameni, faci deja dovada de imbecilism slinos, demn de un homofob, om al grotelor.

Cum suna sa intreb si eu: "ce parere aveti despre persoanele cu par?" sau "ce parere aveti despre budisti?" Niste intrebari inutile care atrag raspunsuri fara prea mare putere cognitiva fix pentru ca ataci ceva de care nimeni nu este acomodat si ceva pe care multi o considera gresita: orientarea sexuala diferita... jalnic, ca orice alta inititativa de a scoate la lumina homofobii si de a le da dreptate, caci asta-i standardul etic si toti au aderat la el prin juramintele indoctrinarii.

| StrongHeart a răspuns:

Parerea mea e ca nu trebuie sa iti ascunzi orientarea sexuala pentru ca ce se poate intampla,de exemplu,sa fii gay, sa ascunzi chestia asta, esti cu alta persoana gay, apoi sa zicem ca te desparti de ea si esti cu alta persoana care nu e gay si nu ii spui ca esti gay si daca ai hiv ii poti transmite hiv si persoana respectiva poate sa moara, doar pentru ca ai vrut tu sa tii secret.

| Curious2 explică (pentru StrongHeart):

Virusul hiv se transmite prin contact sexual.
Cele doau persoane gay au avut contact sexual?

| StrongHeart a răspuns (pentru Curious2):

Da,daca au avut contact sexual, iar in cazul argumentului ca si persoanele hetero pot purta hiv, argumentul meu este ca persoanele gay sunt la un mai mare risc de a lua virusul hiv, un fapt cunoscut de orice cadru medical.

| Mosotti a răspuns (pentru StrongHeart):

Asta din cauza ca schimba partenerii mai des, altfel nu avea de ce.

| Alverto a răspuns:

Ce sa cred? Crede-mă că singurul lor argument și cuvânt pe care îl știu este "homofob"
Tot ce vreau de la ei e sa nu mai se creadă șmecheri și diferiți pentru că sunt asa, sa nu iasă în public sa se sărute etc și să nu iasă prin centru sa proteste despre asta
Ce mă deprima e faptul că s-au înmulțit prea mult aceste persoane, fiindcă în Ro sunt vreo 100k

| RKBlue a răspuns (pentru Alverto):

Sunt vreo 100k in Romania si eu tot n-am intalnit niciunul.
Asta-i norocul meu...

| RKBlue a răspuns:

O parere foarte buna!
Am o parere rea despre homofobi, insa.
Cand zici "lezbience" suna urat si homofob si ciudat.

| RKBlue a răspuns:

Woaaah!
Esti si ipocrit.
Planeta este suprapopulata!
Daca te gandesti la Romania, asta-i altceva...
Deci, sa recapitulam: homofob ipocrit, dezgustator, cu mintea unui cimpanzeu in calduri si singur(sa nu-mi spui ca esti cu cineva ca ma faci sa rad!)
Cat timp iti va lua pana "iesi din dulap"?

| RKBlue a răspuns:

Am bani de prezervativ si ma voi "reproduce", nu-ti fa griji.
Ma gandesc ca 8 copii ar fi de ajuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt oameni. Sunt iubiți de Dumnezeu.

Ce părere am despre orientările din întrebare? Un cuvânt: păcat. Și nu o spun eu, o spune Cuvântul Lui Dumnezeu.

| troleibuz a răspuns:

Mgtow tu esti atat de dezamagit de femei incat spuneai ca vrei sa iti cumperi un robot masturbator. Asa ca nu-ti sta bine sa faci glumite de acest fel. Celcestietot nu mai zic. Crestin obisnuit. Plin de ura fata de aproape.

| troleibuz a răspuns:

Planeta este suprapopulata. Este ipocrit sa afirmi ca tu faci copil gandindu-te la planeta si nu la tine.

| Liviu a răspuns (pentru troleibuz):

Cel mai important intr-o dezbtare,e sa intelegi si punctu celuilalt de vedere. Daca tu asta crezi, e ok.Dar eu sunt ferm convins,si fie de ar trebui sa imi INDOCTRINEZ copilu, mai rau decat fac preoti cu religie, voi face asta fara sa ezit, fara scrupule, si fara sa clipesc.Imi voi asigura nepotii, si imi voi asigura urmasii cu orice pret.AI inteles? E problema ta cum iti educi copii, sau ce le inspiri. Daca tu le spui ca e normal sa se culce barbat cu barbat, inseamna ca tu accepti asta, si iti plac barbati.E alegerea ta, insa eu nu concep asta mai ales la copilu meu etc.

| troleibuz a răspuns (pentru Liviu):

Homofobia, rasismul, misoginismul, sexismul, ura de orice fel nu este de inteles si tolerat.
Problema e ca nu ai o parere diferita. Ci ca ai o parere neinformata. Ca spui multe aberatii pe care le-ai debarasa din mintea ta daca ai citi...

| troleibuz a răspuns (pentru Liviu):

Din pacate, ca romani suntem inca in 1800 ca mentalitate. Avem acces la tehnologie, informatie, studii. Dar alegem ignoranta. Varianta mai usoara.

| Liviu a răspuns (pentru troleibuz):

Bine, atunci du-te in colentina,pantelimon,cartiere rau famate,si incearca sa schimbi asta, vei veni cu picioarele legate de gat.Tu nu intelegi romaneste? Eu aleg ce sa vad, nici tu, nici popa nici isus daca se scoala din morminte, sau daca vine din cer nu ma face sa imi schimb parerea, cum nici pe tine.Tu chiar nu intelegi? iti trebuie 1 neuron sa intelegi ca daca asta e parerea mea, nu mi-o poti schimba tu.Sau eu tie.Eu incerc sa iti desenez ca la un copil autist,si sa iti dau mura in gura."Prietene,asta e parerea mea, ori o accepti, ori NU, e problema ta ce crezi, eu voi crede in continuare la fel " si punct.Ce atata palavrageala? tu nu realizezi ca trebuie sa accepti un om asa cum e? Eu sunt homofob na, nu accept de nici o culoare gandu ca un barbat se freaca cu un alt barbat. Daca tot le ti partea atat, du-te si te freaca si tu cu unu si gata laughing ce atata cearta

| troleibuz a răspuns (pentru Liviu):

E decizia ta sa locuiesti in zone rau famate. Tocmai mi-ai spus ca din cauza needucatiei gandesti asa. Nu mai am ce sa zic.

| 70gabriela70 a răspuns:

Prietena mea cea mai buna este lesbiana. Cred despre ea ca este un om normal, empatic si foarte bland. Isi vede de viata, nu incearca sa agate fete straight, deci parerea mea este ca orietarea sexuala a fiecaruia este un subiect personal, care n-ar trebui criticat atata timp cat nu deranjeaza alti oameni.

| SlenderMan299 a răspuns:

Sincer, nu le suport.Mai ales lesbiencele cu spranceana rasa, cu fel și fel de frizuri barbatesti, e iac. Dar na, fiecare face ce vrea cu viața lui.

| SweetbutPsychoGirl a răspuns:

Parerea mea e ca. Sunt persoane mult mai ok decat unele persoane hetero.
Am cunoscut multi baieti gay, si fete... Si sunt persoane ok.
Atata timp cat nu se face tam tam pe strada cu asta e ok.
Sunt Bisexuala si nu ma afisez. Nu ma dau la fete precum o fac barbatii. Lucrez, sunt o persoana prietenoasa si ok. Si nu ar putea banui nimeni ca imi plac si fetele pentru ca sunt feminina. Deci. Imi vad de viata mea. Sunt o persoana normala. Daca cineva ma judeca, e strict problema lui. Nu ma duc la ciorba nimanui. O zi buna.

| MeMelania a răspuns:

Cred ca au trăit anumite traume, cazul unui prieten care era respins si batjocorit de genul feminin a început să fie atras de genul masculin
Fiindu mi amic nu mi se pare nimic urat cand este vb de el dar cand îi văd pe alții simt dezgust...

| troleibuz a răspuns (pentru MeMelania):

Din traume se nasc tipi mgtow, inceli, nice guys.

| mgtow a răspuns (pentru troleibuz):

Ce clasa de ciudat sau plictisita esti... mananci mierda por doquier hijo laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru mgtow):

Este pacat sa te iei de persoanele bolnave cu capul happy. Nu l-am vazut pana acum sa dea un raspuns care chiar sa te ajute cu ceva.

| mgtow a răspuns (pentru Celcestietot):

E o tipa, dezamagita de barbati probabil laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru mgtow):

Sau un g@y dezamagit de barbati thinking, probabil... laughing

| Christinamiss1 a răspuns:

Fiecare are dreptul sa faca ce vrea. Nu sunt pro, dar nici contra.