| Thecurious a întrebat:

Buna tuturor, credeti ca ar trebui sa profitam de fiecare ocazie de castig?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| Plato a răspuns:

Cat timp nu afecteaza negativ pe altcineva, da.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu. E aiurea sa alergi dupa castig.
Am avut si inca am perioade in care am nevoie de bani, dar mi-am stabilit cateva activitati pe care le prestez pentru bani, si nu prea ies din ele. Refuz majoritatea 'combinatiilor', mi se par niste copilarisme.
Am stofa de samsar, dar nu practic domeniul, nu imi place sa ma targuiesc (si culmea, sunt bun).

| Anee1667 a răspuns:

Cu siguranţă.
În ziua de azi oamenii sunt răi şi fiecare aleargă după câştigul lui şi e în stare să alerge şi după al tău.
Trăim pe principiul " Mi-e milă de tine dar de mine mi se rupe sufletul", aşadar profită de fiecare şansă de câştig ivită până nu o să aiba altul oportunitatea de a ţi-o lua.