| Thecurious a întrebat:

Buna tuturor, credeti ca in acesta viata, poate fi impacata si capra si varza?
Vreau raspunsuri de la user-ii care au trecut de prima tinerete.

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Categoric se poate!
Lasand un pic din orgoliu si mandrie, luand deciziile corecte, ajungi sa impaci atat capra cat si varza.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Capra o pui să pască. Donezi brânza la cei săraci. Varza o mănănci tu. Și dezvolți alte metafore pentru viață compatibile cu acest secol.

| FreddieM a răspuns:

Inteleg unde bati. Vrei sa stii daca omul dezvolta suficienta intelepciune ca ia deciziile potrivite in situatii nepotrivite.
Raspunsul e da, toti avem ceva de invatat in viata asta, orice experienta de viata e o lectie care iti formeaza intuitia si judecata cu conditia sa mergi drept pe drumul vietii.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da.

| Endoryus a răspuns:

Ce raspunsuri mai sus, te doare capul.
Iti zic eu care e raspunsul. Un categoric nu. Prea multa bataie de cap si nu ajungi nicaieri. Haios totusi ca o persoana care are zeci de mii de useri la ignore baga dume cu "lasa din orgoliu" cand ii se arata de mii de ori ca greseste 9 din 10 raspunsuri care le da. La restul nici nu imi bat capul sa comentez. Au raspuns total pe langa.

| GirlOnline81 a răspuns:

Exista întotdeauna cineva care sa nu poate fi împăcat, indiferent ce ai face.
Important este ca tu sa fii împăcat cu alegerile pe care le faci.

| FreddieM a răspuns (pentru Endoryus):

Nu degraba a vrut Thecurios sa primeasca raspunsuri de la persoane trecute de prima tinerete. Dupa maniera in care ti-ai exprimat parerea, ma cam indoiesc ca ai ajuns la asa nivel de mentalitate si maturitate, dar nu-ti pot nega dreptul de a participa la discutie, cu consecintele de rigoare bineinteles. Dar daca nu ai ajuns la acest nivel, cu putin efort ai putea crea impresia asta pur si simplu facand uz de bun simt. Take care

| sofisis a răspuns:

Nu. Intotdeauna ceva trebuie sacrificat. Si niciodata nu o sa poti sa multumesti pe toata lumea.

| Endoryus a răspuns (pentru FreddieM):

TE-ai simtit cand am zis de fraierii care cresc copiii altora sau care e faza? Daca nu iti convine ce scriu(aici sau alta intrebare ), treci mai departe. Daca tot te dai asa matur si alte balarii de genul.

| FreddieM a răspuns (pentru Endoryus):

Vezi tu mai copile, ai fi putut fost chiar tu in acea situatie, sa fi dat peste acea figura paterna care sa te pretuiasca ca pe propriul fiu.
Gandeste putin, cum as putea sa ma jignesca vorbele tale, cand valorile umane in care cred dau curs unor actiuni cu mari beneficii pentru toti? Cred ca si in tine stau in asteptare aceste valori dar nu le-ai descoprit inca. Pace

| Endoryus a răspuns (pentru FreddieM):

As vrea sa intreb "mari beneficii pentru cine?" dar intru intr-un subiecat care sincer nu dau 2 bani si prefer sa nu il continui.

| FreddieM a răspuns (pentru Endoryus):

Viata iti va oferi mai multe raspunsuri decat ai tu intrebari. Te vei ilumina la momentul potrivit. Pace

| RAY a răspuns:

Nu stiu, depinde ce inseamna capra si varza?