| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor!
Credeţi că se va redresa economia ţării noastre?
Mai aveţi speranţe?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La ce oameni serioși ne conduc, ce speranțe să ne facem? Nici iluzii nu mai putem avea, totul se năruie ca un vis de noapte.
O seară plăcută!
Pa, pa.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
credem in multe, speram la mai bine si murim odata cu speranta... puterea e in noi, dar nu facem nimic, doar barfim.
O seara frumoasa sa aihappy

evenso
| evenso a răspuns:

Poate peste vreo 10 ani.

| Wøodenpints a răspuns:

În condiţiile în care toţi absolvenţii îngroaşă rândurile de şomeri şi fiecare caută diverse metode de a face rost de bani neimpozabili, nu cred că mai are vreo şansă.
Deci, dacă tot avem economia la pământ, eu zic s-o şi îngropăm, de asta a înetat sa-mi mai pese de bunăstarea ţării şi să mă ocup de bunăstarea mea.

| DDCC a răspuns:

Nu cred, o ducem cam rău.
Fiecare este pentru el (politicieni) și nu schimbăm asta doar bătând din palme.
Putem avea noi resurse dacă nu le folsim bine iar o mare parte din bani se duc pe campanii.
Slabe șanse, așa cred eu.
Poate să se redreseze în mai rău.

| LolaLollita a răspuns:

Speranta moare ultima, nu? Deci inca sper.