| Thecurious a întrebat:

Buna tuturor, cum este privit, asa-zisul fenomen al coruptiei romanesti, de europenii de rand?

5 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Dacă fac parte dintr-o țară ex-comunistă, știu deja despre ce e vorba; dacă nu, sunt probabil șocați când ajung pe la noi cu afaceri și se lovesc de corupția generalizată. În rest, dacă n-au direct treabă cu noi, cum ziceau și ceilalți, abia au auzit de România, mai ales țările în care nu sunt mari comunități de români.

| mihai69 a răspuns:

„așa-zisul"?!? cred că glumești, nu?

| Drimmero a răspuns:

Crezi ca dau aia 2 bani pe economia din Romania sau pe situatia de aici?

| Dandinelle a răspuns:

Multi oameni ce traiesc in Europa, in afara Romaniei, stiu ca in Romania este coruptie mare, un sistem corupt si cam atat. O alta parte din oameni habar n-au unde e situata exact geografic Romania, altii cred ca Romania face parte din Rusia. Sunt multe parari dar in general, nu le pasa. De ce le-ar pasa cand sistemul lor este mai putin corupt decat al Romaniei.

| Sindbad a răspuns:

La ce am vazut eu ii doare in c.r de coruptie