| Thecurious a întrebat:

Buna tuturor, daca romanii vor mai multa integrare in Uniunea Europeana, ar trebui sa devenim mai interesati de "fratii " nostri din Occident.
Mi-am indreptat atentia asupra Olandei, pentru ca a legalizat consumul de droguri usoare (si pentru ca politicienii lor sunt in conflict cu Guvernul nostru ) si sunt curios daca cetatenii ei nu sunt afectati, psihic si fizic, de consumul acestor narcotice - cred ca asa se numesc.

Răspuns Câştigător
| TristanTzara a răspuns:

Există multiple motive pentru a legaliza anumite droguri. Un bun exemplu, de cât de mult rău poate fi făcut prin faptul că ceva e ilegal, e prohibiția alcoolului în SUA.
1)Că e legal că nu e legal, tot există cerere pentru așaceva.
2)Pot să scoată bani prin taxe din producție, în loc să bage bani ca să o oprească.
3)E mai bine ca cei ce consumă drogurile respective să consume produse făcute după niște standarde decât cine știe ce.
4)Taie o sursă de venit a organizațiilor criminale care se ocupă de așaceva.

9 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu se consuma mai mult decat la noi, este o legalizare foarte restransa, cu scopul de a tine fenomenul sub control.

| doctorandus a răspuns:

Majoritatea populatiei Olandei nu vor sa aiba de-a face cu drogatii.

| Thecurious explică (pentru doctorandus):

Atunci de ce au legalizat drogurile?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta se întâmplă în câteva cafenele frecventate de turiști.

| doctorandus a răspuns (pentru Thecurious):

De ce? Pentru ca mai usor tratezi 50000 de drogati decat sa te joci de-a hotii si vardistii cu traficantii de droguri.

| mgtow a răspuns:

La cat de urati sant olandezii nu e de mirare

| Thecurious explică (pentru mgtow):

Nu inteleg ce intelegi prin "urati".

| mgtow a răspuns (pentru Thecurious):

Desfigurati

| Thecurious explică (pentru mgtow):

De ce crezi asta? Mie mi se par oameni cu infatisare si constitutie fizica normala.