| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, de ce lumea e mai rece in orasele mari?
Mie mi se pare ca, cu cat orasul / localitatea e mai dezvoltata, mai bogata, mai intinsa pe harta, cu atat oamenii-locuitarii ei - sunt mai reci, mai distanti.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E bine asa altfel intervine dusmania si prostimea. Fiecare cu castravetii lui sa duca viata buna. Numai saracii au dusmanie intre ei, aia cu bani nu se plang de altii

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ti se pare.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Are dreptate DoarBogdan. In localitatile mici oamenii se cunosc in cvasiunanimitate si interelationaze intre ei. In orasele mari te intersectezi mai mereu cu persoane pe care nu le cunosti si astfel relatiile sunt mai reci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece nu se cunosc cu toții între ei, așa cum se întâmplă la sate sau comune. Un beneficiu în asta este faptul că sunt și mai dezghețați la minte și nu se holbează la tine dacă te îmbraci mai diferit sau ai o anumită freză sau coafură.