| Thecurious a întrebat:

Buna tuturor, dupa cum cred ca ati auzit, datorita dezvoltarii societatii, stiintele economice au dezvoltat o noua specializare numita marketing.
Intrebarea mea este : se impleteste aceasta specializare cu arta?
Daca da, de ce?

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Marketingul e într-adevăr o arta în unele situații.
Arta de a Vinde Orice oricui nu are nevoie, la supra-preț, inventând caracteristici inovative pe care produsul tău nu le prea are, și care exista oricum de câțiva ani la concurență.
Daca te uiți la discursurile lui Steve Jobs de la IPhone urilor, ai sa înțelegi mai bine ce înseamnă acest fenomen.
La o scara mai mica, teleshoppingul reușește și el același lucru.