| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor!

După cum știți m-am indrăgostit de un preot.Dar de fapt e doar diacon.In fine,trebuie să ințelegeți că e de fapt cântăreț in biserică.Na,e un simplu enoriaș,ce pot face? Și eu sunt o fată simplă,mă îmbrac casual,sunt un pic plinuță,de fapt am câteva kg în plus, am 100 de kg la 1.57m,sunt de fapt obeză, am vreo șansă să-l seduc dacă e căsătorit și șarmant?

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Eu te sfătuiesc ceva.
Încearcă sa vorbești cu un psiholog, ii ceri părerea legata de problema ta.Sunt și pe Facebook online terapeuți și psihologi (găsești grup cu numele asta) și întrebi și acolo o părere posibil avizata de la niste oameni maturi etc.

| Hammurabi a răspuns:

Dar tu ai putea fi mai prost de atât?
Sau crezi că ești deștept dacă o imiți pe Rosalia?

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Pe tine te-a atras doar fizic ca in rest nu stii nimic despre el. Daca la el acasa e violent? Sau poate e cam prostanac? Dau si eu niste exemple. Si pe bune, de ce vrei sa iti complici viata? Sa spunem ca il seduci si va fi cu tine, stii ca daca desparti 2 persoane, in special casatoriti o sa fii numita curva?
Eu cred ca isi iubeste prea mult sotia ca sa o lase pentru alta si mai ales daca canta in biserica ma gandesc ca e om cu frica de dumnezeu. Cred ca esti si mai mica ca el.

| MONICAMONICA13981398 a răspuns:

Bună! Bineînțeles că ai șanse să seduci un bărbat chiar dacă ai câteva kg în plus ( e din propria experiență) și te înțeleg că îți place acel bărbat, nu contează cu ce se ocupă, e un om ca toti oamenii, nu ar fi nimic în neregulă sa îți placă si sa vrei sa fii cu el DAR, după cum ai specificat, este căsătorit. Nu, nu te judec că ești atrasă de un bărbat căsătorit, tuturor ni se poate întâmpla, de aia suntem oameni si de cele mai multe ori plăcerea vizuală, fizica si sentimentala e mai presus de orice rațiune. Dar te rog, sa te gândesti bine înainte de a încerca să seduci un bărbat căsătorit sau care este într-o relatie, si nu doar acum în situația data, ci mereu în orice situație. Crede-mă că, daca apuca sa se lege ceva între tine si un bărbat căsătorit, chiar dacă la început îți propui doar o aventură, fără nicio obligație si nicio implicare emoțională, de multe ori lucrurile pot degenera si te poti trezi într-o situație fără ieșire, în care sa ajungi sa pui suflet si din care poti avea mult de suferit. Crede-mă că nu merită să îți complici inutil viata! Mai bine îți îndrepți atenția către un bărbat disponibil sentimental și încearcă să ai mai multă încredere în tine, da, ar trebui sa slăbești putin pentru sanatate, dar niciodata sa nu te gândești că nu poți găsi un bărbat potrivit doar pentru ca ai niste kg în plus! Sper sa tii cont de sfaturile mele si îți urez numai bine!