| Thecurious a întrebat:

Buna tuturor, e adevarat ca, fizica cuantica este considerata cea mai dificila specializare dintre toate domaniile existente?
Am auzit ca specialistii in fizica cuantica sunt extrem de putini, acest tip de fizica fiind extrem de tehnic.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta-l si tu pe Cristian Presura si vei intelege de ce este un domeniu ocolit pe cat este de fascinant.
Intr-un domeniu cu precizie putina si prea multa statistica/probabilistica cred si eu ca nu prea s-ar consuma asa multi. E prea greu.

| RAY a răspuns:

De parca alte domeni nu sunt, fiecare domeniu e, dar faza e ca in biologie de exemplu stim mai multe

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Un.sfat pentru tine nu crede pe nimeni si nimic, am obs ca pasionati de stiinta au credinta in alti, nu crede nimic, cerceteaza cunoaste, pers res ma ignorat asta e

| gemeni6226 a răspuns:

In orice caz e recomandat doar celor pasionati cu adevarat de ea si carora le place munca de cercetare in acest domeniu.Ca si edison care de 10 000 de ori a luat-o de la capat pana a obtinut ceea ce a dorit.E nevoie de foarte multa pasiune si daruire (si rabdare bineinteles)