| MicutzaThaPapusha a întrebat:

Eu merg la concursul transcuricular "Ionel Teodoreanu" pentru prima data si nu stiu la ce sa ma astept la proba orala! Cei care au mai fost imi puteti da sfaturi? Sunt grele subiectele? Va rog sa ma ajutati! Multymesc anticipat!

2 răspunsuri:
| iulioara a răspuns:

Hei. Si eu merg anul acesta, te rog frumos imi poti da si mie niste indicatii si sa imi spui despre cum a fost anul trecut. Ti-as ramane profund recunoscatoare. Merci!

| Kagemitsu a răspuns:

Subiectele atat la proba orala cat si la cea scris sunt bazate pe interpretare. FOARTA MULTA INTERPRETARE! laughing Stiu ca sunt 4 sau 5 categorii din care poti alege ( la proba orala) : arta plastica, arta dramatica thinking si nu mai stiu. Stiu doar ca la arta plastica iti va da o fotografie sau o poza cu un tablou, iar tu trebuie sa spui ce sentimente iti starneste, cum te inspira, cum e realizata, etc. La arta dramatica iti va arata o poza cu niste costume de tetaru, sau un scenariu pentru o piesa de teatru, iar tu va trebui sa comentezi big grin