| MariaSerenaBlumore2 a întrebat:

Hei ce parere aveti despre persoanele pe care le-ati intalnit in zodia taur de obicei? ce parere aveti despre aceasta zodie? si va rog nu imi da-ti link-uri de pe net, eu vreau sa stiu parerea voastra happy Eu sunt taur si nu prea imi place zodia in care am fost nascuta happy.Mie imi place mult zodia rac.Totusi am ascendent in rac deci e ok happy Mersi anticipat,

Răspuns Câştigător
| AndyLavy a răspuns:

Dc iti place zodia rac? e foarte aiurea.eu sunt rac, si ma rog, mi se potriv cam tot ce se spune despre zodia mea, si nu e chiar atat de placut.
Nu prea stiu ce sa iti spun despre tauri, am intalnit persoane in zodia taur total opuse, ce pot spune ca sunt foarte ambitiosi si lupta pentru ceea ce isi doresc, le place mancarea luxul...sunt persoane calme si linistite.dar acum depinde foarte mult si de persoana.

| MariaSerenaBlumore2 explică (pentru AndyLavy):

Nu,nu e aiurea (cel putin din perspectiva mea) chiar imi place zodia asta sincer, cei din zodia taur mi se par niste plicticosi

| AndyLavy a răspuns (pentru MariaSerenaBlumore2):

Si ce mai exact iti place la zodia rac? racii d regula sunt foarte sensibili si pun suflet orice, lucru care te face sa suferi de cele mai multe ori

| MariaSerenaBlumore2 explică (pentru AndyLavy):

Da,cei din zodia rac sunt sensibili, dar cred ca cei mai draguti ca si persoane :* Eu am impresia ca taurii sunt prea seriosi iar mie nu imi plac oamenii seriosi laughing

8 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Înainte să îţi spun părerea mea, aş vrea să menţionez că nu e bine să te ghidezi după zodii. Aşa făceam şi eu înainte, trăiam cu impresia că nu voi putea avea prieteni din zodia leu, fiindcă sunt persoane extrem de orgolioase ca şi mine, şi practic nu m-aş putea înfrunta pe mine. Dar mulţi mi-au demonstrat că sunt foarte de treabă, deşi erau născuţi sub semnul leului. Totuşi, sunt cazuri în care zodia se potriveşte foarte bine în raport cu, caracterul şi comportamentul unui om. Şi mie mi se potriveşte foarte bine ceea ce spune zodia mea despre mine.

Revenind la taur, să nu mă abat de la subiect..Am un singur prieten taur. Este o persoană serioasă, de încredere, sinceră, în compania căruia mă simt foarte bine. Nu, nu este plictisitor. Am impresia că ne înţelegem din priviri, poate percepe ceea ce gândesc, e un băiat inteligent şi ambiţios. Poate cred acest lucru fiindcă sunt şi eu zodie de pământ şi apreciez mult caracterul lui, la fel cum şi el îl apreciază pe al meu.

PS - Gândeşte-te cum eşti, cum ai vrea să fii, tu, ca persoană, nu "tăuraşul" din tine.

Toate cele bune!

| ռօCօოოεռէ a răspuns:

Din cate am intalnit si am cunoscut personal, as putea sa-ti spun ca "indivizii" aflati in zodia taur sunt foarte de incredere, nu suporta minciunile, se tin de promisiuni si urasc atunci cand altcineva nu se tine de ele, inteligenti, au o memorie super buna laughing, foarte sociabili dar si incapatanati! Am o parere foarte buna despre aceasta zodie:*!

| ռօCօოოεռէ a răspuns:

Eu sunt scorpion dar nu mi se potriveste deloc zodialaughing. Ps:Taurii nu sunt plicticosi(poate doar unii laughing)

| MariaSerenaBlumore2 explică:

Poate e din cauza prejudecatilor oamenilor.Multi oameni spun ca taurii sunt autoritari si aspri.