| Thecurious a întrebat:

Buna tuturor, mi-a atras atentia acest "fizician artist" : https://en.wikipedia.org/wiki/Alan_Lightman.
Va rog sa imi explicati cum e posibil asa ceva.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce nu ai tu.
Pasiune.

| gemeni6226 a răspuns:

Ce cum e posibil? sa fie si fizician si autor al unor carti literare? Mai exista oameni, cei drept foarte rar care sunt multitalentati sunt buni nu numai intr-un domeniu ci si in mai multe domenii.Este un fizician care se pricepe si la literatura.Bravo lui.Sumt multi oameni care practica o anumita meserie dar care atunci cand au timp liber se ocupa de cu totul altceva si sunt talentati si in acel domeniu.Cunosc artisti de pe scena filmului care picteaza sau compun piese muzicale si as mai putea continua.Sunt doctori care in timpul lor liber stiu sa cinte la pian.Etc.etc etc.

| SG1995 a răspuns (pentru gemeni6226):

De exemplu DaVinci pictor profesionist și inventator part-time, el este primul care ar fi făcut o schiță a unui aparat de zbor cu mult înainte de frații Wright.

| gemeni6226 a răspuns (pentru SG1995):

Exact.