| adyth a întrebat:

Mi'a venit in minte, acum cateva zile, un film animat pe care l'am vazut in urma cu cativa ani, nu mai stiu cum se numeste, nici nu mai tin minte vreun nume de personaj sau ceva, de retinut am retinut doar ca nu era japonez.ci corean...sau chinezesc., nu erau desene foarte bine realizate dar potrivite. A fost dat la TV in perioada Pastelor, sau putin dupa, stiu sigur...cred ca acum mai bine de 4 ani. A fost intr'adevar foarte interesant, mi-a placut foarte mult povestea, tin minte doar atat, era vorba despre o fetita care ajunsese in nu stiu ce loc, unde erau tot felul de personaje ciudate, si toti isi pierdusera identitatea, nu'si aminteau numele, si era acolo un personaj ciudat...care manca, copii sau.nu mai tin minte...si fetita intalneste un baiat, care se imprieteneste cu ea, si o ajuta sa evadese, si se transforma el intr'un dragon, dar nici el nu'si amintea numele. iar atat mai stiu, ca la sfarsit... fetita se trezeste la realitate...si deodata isi aduce aminte de numele baiatului, era de fapt numele unui lac parca. unde se innecase ea.sau ceva de genul?
are cineva vreo idee? sau vorbesc chineza? rolling on the floor)
chiar as vrea sa'l revad. a fost foarte frumos. Ps: nu l'am vazut de la inceput thinking

Răspuns Câştigător
| kuka a răspuns:

Ma bucur ca l-ai gasit, si eu l-am vazut si este foarte frumos happy

8 răspunsuri:
| lia a răspuns:

Ok...sa inteleg ca am citit un monolog? tongue

| lia a răspuns:

Cum denumesti partea asta din jurnalul tau?
"Ganduri referitoare la filme"?hee hee

| adyth explică:

AHHH nu mai conteaza!
l'am gasiiit! in sfarsit
straight face
dupa atatia ani

| adyth explică:

ORICUM! se numeste Spirited Away si vi'l recomand. celor care sunt pasionati de asa ceva
dar merita... e asa dragut... si profund

| adyth explică:

Si chiar e japonez >.

| adyth explică:

laughing @ lia. buna faza
mda.pai v'am scutit de raspunsuri rolling on the floor
scuze.
lol
abia astept sa'l revad...

| adyth explică:

Mneah
saracu' jurnal, cred ca s-a pus praful pe el oh go on

| julliano a răspuns:

Bine ca l-ai gasit, ca m-ai scutit sa citesc atata. Am fost inspirat, am zis sa ma uit la raspunsuri de data asta inainte sa citesc toata intrebarea. laughing