| Thecurious a întrebat:

Buna tuturor, numai savantii: fizicieni, chimisti, matematicieni pot dezvolta arme nucleare. Politicienii si armata sunt cei care le administreaza.
Intrebarea mea este : Cum se desfasoara aceasta colaborare intre savanti si politicieni si armata, in privinta conceperii si utilizarii armelor nucleare?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Colaborează la comandă politică din nevoia de supraviețuire, de câștigare a războiului. Luptă pe viață și pe moarte, hasta al cucillio.
Cauți The Manhattan Project pe Google, sunt nenumărate cărți.