| Thecurious a întrebat:

Buna tuturor, toi profesorii pe care i-am avut, din gimnaziu si liceu, ne recomandau sa ocupam posturi cat mai bune "job-uri bune".
Ce inseamna pentru dumneavoastra " un job bun "?
Care sunt avantajele si dezavantajele unui "job bun "?

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

In general un job bun inseamna o funcție înaltă bine plătită.
Dar pentru uni un job bun poate insemna si un program lejer si un salariu decent.
Avantajele la un job bun (primul mentionat) sunt bani si statutul in general.
Iar ca si dezavantaje ai stresul si pericolul de a fi furat, șantajat, presat, hărțuit.

| SilentRain a răspuns:

Un salariu bun cu un program lejer