| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, un fost coleg de liceu incearca sa se angajeze pe un post de administrator de magazin.
In cautarile lui, a constatat ca "Nu stiu cum is alti oameni da pe romani nu-i suport deloc, se mananca intre ei, parca e legea junglei. Te vinde la primul colt pe 1 leu ".
Ce credeti, o fi avand dreptate fostul meu coleg.
Post Scriptum
El -fostul meu coleg locuieste in municipiul Botosani si are 21 de ani.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da are. Multe fac romanii pentru bani

| darrio2007 a răspuns:

Cam are dreptate.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Bun venit in Vestul Salbatic.

Deci acest asa zis fost coleg al tau, care are 21 de ani (multi inainte) si este din Botosani si a incercat sa se angajeze si a constatat el ca "Nu stiu cum... (...)", a avut dreptate si nu a avut dreptate.

Dar tu ce parere ai? A avut dreptate? big grin

Pai cum sa fie si sa nu fie asa? Acest lucru difera de la persoana la persoana. Sunt romani de treaba si romani ca cei descrisi de fostul tau coleg. Nu sunt stereotipuri. Aceste lucruri se intalnesc si nu se intalnesc peste tot in lume.

Bucura-te ca te "vinde" la un leu in Romania. Ca in alte tari, iti zic eu ca te-ar vine cineva la propriu, posibil dezmembrat pe mii de euro. Iar acest lucru se intampla in multe tari unde oamenii nu sunt decat o bucata de carne pentru restul, diferenta dintre om si animal nu exista in acele cazuri.

Dar cum am zis, sunt si oameni minunati ^_^

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cum ar zice bunica: s-au inrait oamenii maica, s-au inrait! Dar acest lucru se constata de-a lungul istoriei: ce a trecut ni se pare mai bun decat ce este.

| troleibuz a răspuns:

Romanii sunt foarte rai. Constat asta si din ce spun prietenii din diaspora. Si din ce vad pe retele sociale. Multa ura. Rautate. Invidie.