| iuliam3 a întrebat:

Bună tuturor! Vreau să vă întreb ce trebuie să fac ca să intru la liceul de muzica. Cânt la chitară, pian și vreau să ma apuc de flaut, pentru ca sunt doar in clasa a VI-a. Ce probe se dau? Ai nevoie de voce, sau exista si sectie doar pentru instrumente? Aș vrea să intru la Tudor Jarda în Bistrița.

1 răspuns:
| isemilia a răspuns:

Da, exista si specializarea instrumentist. Depinde insa ce alegi mai exact, sunt mai multe in cadrul sectiei de muzica, iar probele difera. Cel mai bine suni la secretariat.