| catelusdragalasmicut a întrebat:

vi se pare ca uneori adultii nu inteleg ca noi copiii nu suntem asa sensibili(unii) si ca ar trebui sa inteleaga ca noi avem o capacitate de gandire mai ridicata decat cred ei. eu uneori pot discuta si gandi din mai multe puncte de vedere ca un adult. uneori ei cred ca avem capacitatea si cunoasterea mai scazuta ca a lor, da nu mereu e asa.chiar daca nu cunoastm lumea ca ei suntem UNITI (ca o lume a copiilor).

ce spuneti de manifestarea mea emotionala? cine are cel mai bun comentariu primeste funda!

Răspuns Câştigător
| DraudeS a răspuns:

Nu este vorba ca tu gandesti mai bine ca un adult sau invers.
Parintii tai, sau cei de varsta lor au trecut prin alte vremuri, vremuri unde se abordau altfel situatiile, nu ca in ziua de astazi.
Nu poti compara vremurile de acum 20 - 30 de ani cu prezentul, pentru ca este o schimbare radicala, in sensul rau al cuvantului. Mai pe scurt, mentalitatea unei persoane de 40, 50 in sus de ani, difera mult fata de cea a unui tanar sub 25 de ani.

Sanatate!

4 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Primul lucru care mi-a venit in minte dupa ce am citit tot a fost :

"E o lume minunata, in care veti gasi....nuuuumai copiiii" laughing)
Ca si raspuns, gandeste-te ca poate au si adultii aia dreptate.Nu ca au neaparat, doar... "poate".

| catelusdragalasmicut explică (pentru ionutzul31):

Chestia e ca uneori ne e rusine de cum se comporta...mai ales la scoala.

| Azµre a răspuns:

Ok, asta e gândirea ta! Ce vârstă ai? De curiozitate! Ca să îți pot comenta!

| greyhound a răspuns:

Motivul pentru care copiii sunt tratati ca atare e ca chiar asta sunt. Stiu, aveti impresia ca le stiti pe toate, ca sunteti mai bine pregatiti sa faceti fata vremurilor actuale fata de cei care au trait alta perioada dar va inselati; poate ca vremurile s-au schimbat dar aspectele vietii sunt aceleasi.
In orice zi si la orice ora experienta bate cunostiintele