| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce spuneți sunt fete frumoase care nu au prieteni și stau toată ziua în casa?

30 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu tine de fizic izolarea asta neaparat, totul tine de psihic. Am o verisoara care a suferit o trauma candva si sta numai in casa, s-a izolat complet, din ce imi amintesc nu arata rau, era frumusica, blonda, sigur nu arata rau nici acum, dar mai cunosc si alte cazuri de fete frumusele care stau izolate din cauza unor probleme din trecut.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Da, nu e o regulă cu fizicul. pai aia ziceam probleme la mansarda printre care și traume da... E nasol rău de tot cu problemele astea. acum poți fi și introvertit și să stai mult în casa da nu pe perioade de ani lumina... Te mai duci la lucru, una alta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desigur ca sunt. Crezi ca toate fetele frumoase au prieteni? thinking

Plus ca frumusetea este ceva abstract.

Legat de ce le determina sa fie asa, pur si simplu... principii, fiecare face ce vrea si cum vrea, sa poata sa se simta bine. Daca de exemplu cineva vrea sa stea in casa si sa citeasca in loc sa iasa la un pub (doar un exemplu), asta este.

Dar concluzia finala, parerea mea, este ca cele doua insusiri, sa le zicem asa, mentionate de tine, nu au neaparat o legatura.

Numai bine si o zi frumoasa de Craciun sa ai happy

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Eu mă refeream la amici, și nu, nu mi se pare normal sa stai toată ziua in casa, astea nu mai sunt principii greșești aici din păcate pe perioade îndelungate indica o problema la mansarda, nu mi se pare normal sa stai numai în casa și să nu ai prieteni deloc pe perioade de ani de zile mie îmi indica a depresie grava, autism, tulburări mintale... Uneori și astea sunt cauzele ce duc la depresie singurătatea și faptul că nu vrei să ieși din zona de confort. Eu nu am prieteni de 2 ani da mai ies sa vad un film, mai plec pe dincolo, mai mănânc în oraș. dacă aveam prieteni nu stăteam deloc in casa mă distram tinerețea se scurge repede nici nu ai idee ce facem stam toată viața în casa? Nu e deloc normal!
Și tu să ai un Crăciun fericit Man

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi! happy

Da, ai dreptate, insa nu am vorbit de normalitate aici, m-am legat de ce ai intrebat.

Dar da, aici ai dreptate. Dar sigur nu este cineva care sa stea toata ziua in casa thinking

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Au legătură, nu trebuie să fi neapărat frumoasa e valabil pentru orice fata, băiat. izolarea pe o perioadă îndelungată indica probleme mintale nu principii, că ei zic că au principii e in mecanism, vrăjeală, se justifica sa nu fie judecați /judecare.ai dat în răspuns superficial deși eu te apreciez mult. repet vorbim de izolare pe perioade de ani de zile nu mai e vorba de principii aiciwinking

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

De ceva vreme eu stau Man numai în casa, dar nu te mint mai ies când îmi cumpăr haine sau merg la fufe in rest nu prea ies, sau când merg la KFC deși eu am atacuri de panica mai ies, da fara prieteni nu mi se pare același lucru.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Da dar... chiar nu am stiut la ce te referi. Cand ai zis de fete frumoase si prieteni... m-am gandit la iubiti, nu altceva. Si de asta am zis ca nu au legatura, ca oricine poate sa fie oricum si sa aiba sau nu iubiti.

Dar legat de izolare, ai dreptate. Insa nu ai zis de asta in intrebare, nu aveam de unde sa stiu sad

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

La tovarăși mă refeream, amice ..scuze Man de formularea greșită, se interpreta într-adevăr. happy chiar mă miram cum sa dai tocmai tu astfel de răspuns, chiar meriti pe drept să fi userul anuluibig grin ai ajutat multă lume

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Vedem ce o sa fie big grin

| T0T a răspuns:

Da. Nu le place societatea. Simplu. Și le dau dreptate. Am cunoscut câteva.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Nici mie nu îmi plac bârfele sau stai cu ei la masă și după ce pleci te bârfesc, da când ești în preajma lor numai cuvinte frumoase laughing da asta nu e un motiv sa stai numai in casa până la pensie. pân la urmă poți ieși și singur dacă ești antisocial.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta este adevărat. Însă în zilele noastre parcă poți vedea mai multe pe un ecran decât într-un oraș monoton, urât și neasfaltat, unde te mai pot fluiera unii (ca fată zic) și poți acapara energie negativă. Acum depinde unde stai. Dacă stai printr-o zonă mai retrasă, mai apropiată de natură, ar fi păcat să nu ieși. Deși și acolo există pericole. Unii oameni mai bine se închid în casă pentru a evita pericolele. Vedem și acum cu pandemia asta.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Daca nu se simt rău stand în casa nu e o mare tragedie, atât că pierde ani din viața, ținerea. Dar daca stai și ți rău munte simți ok cu tine, suferi din cauza asta e nasol deși eu am depresie severa simt nevoia sa ies cu cineva, mă termina singurătatea, alții nu au nici pe naiba. sau când ies în oraș și văd cum stau băieți cu fete la terase mi se face rău că eu nu am parte de așa ceva. E frustrant. Unii s-au resemnat de tot! Mie daca mi se ameliorează depresia mă schimb complet, trec la vânătoare. Dar e aiurea când lumea știe că și avut probleme.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu toți sunt la fel, de aceea nici depresia nu se manifestă la fel. A îți trăi viața înseamnă a face lucruri pe care să nu le regreți mai târziu. Fiecare își trăiește viața în funcție de ce îl satisface. Dacă nu face asta, atunci are probleme. Însă nu pe toți ne satisfac aceleași lucruri.

| Sofer a răspuns:

Și e trist lucrul asta.

| anonim_4396 explică (pentru Sofer):

Și eu stau numai in casa de când am rămas fără prieteni, rar ies.
Unii din familie mă judecă ...de parcă ar știe ei ce e depresia

| Sofer a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e. Dar cu cine sa ieși? Și eu sunt în aceeasi situație fără prieteni și rar ies.

| anonim_4396 explică (pentru Sofer):

sad nasol
Soarta ne e pecetluită laughing

| oglindasultanului a răspuns:

Frumoase nu, bolnave, n-au prieteni si stau in casa ingrijrate ce sa se faca ca nu le merge sanatatea si niciun fel de activitate ca profita dusmancele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aici se sfarseste.
https://pastebin.com/pyYChCxM

| Roberrt21 a răspuns:

Sunt, cunosc eu anumite persoane happy

| anonim_4396 explică (pentru Roberrt21):

Oare ce le determină să nu iese? Sunt introvertite? Ce vârstă au?

| Roberrt21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cunosc si 2 persoane, una dintre ele are 17 iar cealaltă 18. Nu stiu motivul, pur si simplu nu vor sa iese, o fac rar. Mai mult stau si invata, nu le condamn pentru asta, e alegerea lor

| anonim_4396 explică (pentru Roberrt21):

Asta cu învățul se justifica parțial... Interesant, mersi de răspuns happy

| Lorena6879 a răspuns:

Soră-mea nu iese pe afară, tot în casa e, are prieteni și iubit și sta în casalaughing are 18 ani

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Face ce vrea. Scoateo tu pe putoare afara rolling on the floor mă gândesc că iubitul ei bine la ea, îl primește în casa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vine *

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Poate învata

| ioanamaria2000 a răspuns:

Eu nu prea ies, am 19 ani. Nu sunt speriata sau ceva laughing. Nu imi place agitatia, locurile cu multi oameni, mai ales straini. Nu cred ca este vreo problema cu asta. Fiecare se simte bine intr-un anumit mediu.