| Pichakchiu a întrebat:

Bună.
Vorbesc cu un baiat de câteva săptămâni, el e plecat în străinătate la munca ca sofer pe tir, eu sunt minora am 15 ani, el 22, a zis ca ii place de mine si sa incercam ceva, eu i-am zis ca nu vreau o relatie de la vârsta asta, ca ma axez pe școală, a zis ca să o luăm usor, dar nu vreau sa accept. Aseara nu mi-a mai dat mesaj, obișnuisem să vorbim despre orice, nu lucruri intime sau asa ceva, dar aseară nu mi-a mai trimis. El, am vazut ca le da like si ador la multe fete, are multe prietene, era prieten si cu o fata cu care eu nu ma am bine deloc pentru că e prea tare in gura si am o oarecare frica pentru ea când o vad. Eu sunt mai timidă. Si el mi-a spus că era candva prieten cu fata asta, ca ea îl plăcea, dar el nu a vrut-o. Mă gândesc că acesta ii poate arata fetei acesteia mesajele pe care noi le‐am vorbit si nu vreau sa afle ea, ca e tare in gura si s-ar lua de mine. Credeți că i le-ar arata? Plus ca i-am dat block peste tot, o sa imi para rau putin, ca m-am atasat putin de el, dar o sa imi treaca.

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai. da, asa este.

| Mosotti a răspuns:

N-are ce sa faca aia, si daca ii arata mesajele ce? Lasa sa i le arate daca vrea, si da-l dracu pe ala, ala vrea si el sa te f si cam atat, de aia are atatea.

| Freya1 a răspuns:

La 15 ani sa fi cu unu de 22 ce e si plecat si umbla încă după nu stiu câte fete nu e chiar o alegere potrivita.Probabil a vrut doar sa aiba cu cine sa mai vorbeasca, sa pierde tipul si pe cine prosti, asa ca ai facut bine ce ai facut cu bloc-ul.
Nu ai frica de fata aceia, daca cumva iti va zice ceva ii spui ca oricum nu e de tine si nu ti-l trebuie si incheiati discuția. Daca cumva se ia mai urat de tine si chiar nu ai cum sa ii faci fata adreseazate unui adult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te gandesti de 2 ori inainte de a scrie ceva online pe retelele de socializare. Cand vrei a transmite ceva important prefera fata de fata e mai bine asa, ca si daca iasa urat poti nega ca ai spus asa, virtual in schimb exista dovezi

| isemilia a răspuns:

Foarte bine ai facut, bravo! Referitor la mesaje, nu cred ca i le va arata. Chiar daca o face, ar trebui sa te bucuri ca nu te-ai atasat mai mult de el si sa incerci sa nu iti faci singura probleme cu acea fata.

| rapandula a răspuns:

Bine ai facut. Felicitari. Este prima intrebare pe care o citesc cu final fericit. Pana acum majoritatea intrebarilor de genul se lasau cu fete insarcinate dupa care primeau block de la barbatel. Bravo, tu ai scapat.

| Pichakchiu explică (pentru rapandula):

Stai stai, ca oricum nu se ajungea acolo
.nu sunt asa usor de fraierit. Dar câteodată simt nevoia să converseze cu cineva
El imi trimite acum alinturi, dar cred eu ca vrea altceva de la mine si cam atat