| nuconteaza777 a întrebat:

Buna,vorbesc singura cu mine mai ales când sunt deprimata,mă uit în oglindă la mine in ochi și încep a vorbi de parca suntem doua persoane gen:,,ți-am zis fa proasto că va fi iarăși așa" și îmi răspund înapoi "nu sunt proasta, trebuie sa mă iau în mâini și să merg mai departe sau să-mi pun capăt zilelor" și duc dialoguri lungi, azi mai ales undeva 30 min fara oprire
Îmi ies din minți?
Merg la psiholog dar totuși o iau razna

2 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

Cred ca singuratatea si supararea. Eu am trecut prin asta, aveam un prieten virtual, se lua iubita lui de mine pe strada. Dupa ce am renuntat eu la relatia virtuala cu necunoscutul care ma mintea, am trecut prin scene din astea. Nu vorbeam cu nimeni, eram tinta de scandaluri si glume proaste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne iarta-ma cum sa iti spui fã laughing
Esti normala si amuzAnta.

ce te face sa crezi ca acele doua "Persoane" sunt reale? Stiu ca suna nebuneste dar acela e doar egoul tau, spre exemplu daca gandesti negativ despre tine intri instant intr-o stare de deprimare.

Parerea mea este sa nu incerci sa mai judeci gandurile si vocea ta din minte nu las-o, devin-o ca un fel de observatoare asupra ei.

Ps: te poti inregistra alta datã. Sa analizezi mai amanuntit cum vorbesti singura.