| andri22 a întrebat:

Buna voua nu vi se pare ca lumea este nepasatoare si modesta, ca nu le pasa decat de ei si atat?

Răspuns Câştigător
| hummmer a răspuns:

Se numeste egoism si e caracteristic poprului roman.

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nepasatoare si egoista si avara, DA! Dar daca ai vazut multa modestie, nu prea cred.Cel putin cunostintele mele ( cu mici exceptii)Duc lipsa totala de asa ceva.

| RAY a răspuns:

Da de unde doar traim intro tara crestina cum poti spune asa ceva, aici sunt numa oamenii al caror scop e sasi iubeasca apropapele

| danay72 a răspuns:

Lume e nepasatoare, doar pentru interesul lor, dar acest lucru e exact asa cum arata Biblia ca vor fi oamenii in ultimele zile. 2Timotei3:1-5

| Wøodenpints a răspuns:

Și de cine altcineva ar trebui să ne pese mă rog?

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

De nepăsătoare sunt de acord că din păcate aşa stau lucrurile. De fapt, acest lucru a fost prezis de Biblie. În 2 Timotei 3:1-5 când se vorbeşte despre schimbările societăţii din ultimile zile s-a spus că oamenii aveau să devină "iubitori de sine, iubitori de bani, fără afecţiune naturală, fără stăpânire de sine, cruzi, neiubitori de bine, trădători, încăpăţânaţi, umflaţi de mândrie". Iar azi este mai evident ca oricând că omenirea tinde spre un astfel de comportament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Modesta? In mare parte nu..depinde si la ce ai vrut sa te referi..Nepasatoare este cu siguranta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi ce-ai vrea?! Să le pese tuturor de problemele altora?

Răspuns utilizator avertizat