| Rebeca97 a întrebat:

vreau sa stiu daca o fata de 16 ani jumate pleaca de acasa la iubiitul ei de 20 de ani, poate sa-i faca probleme( politie)? va rog ajutor!

Răspuns Câştigător
| Jasmin15 a răspuns:

Da, am intalnit cazuri de acestea. chiar o verisoara de-a mea a facut la fel. adica, a plecat la un tip de 23 de ani iar ea are 15ani, iar politia nu le-a facut nimic, doar a intrebat-o pe ea daca a fortat-o el sa mearga la el sau a mers de buna voie. si a raspuns de buna voie si nu au patit nimic. happy

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Va avea de furca omul daca pleci la el pentru ca iti ofera un refugiu dar daca nu se atinge de tine si nu se vad urme de activitate sexuala nu are ce sa-i faca.

| Jasmin15 a răspuns (pentru mgtow):

Chear daca are activitate sexuala si ea recunoste ca a facut de buna voie, politia nu-i va face nimic baiatului deoarece este lege privind varsta fetelor de la 16 ani in sus happy

| mgtow a răspuns (pentru Jasmin15):

Nu ai dreptate, trebuie sa aiba 18 ani ca sa se poata considera pe cont propriu tipa.

| Rebeca97 explică (pentru Jasmin15):

Deci nu se poate intampla nimic, ai intalnit cazuri de genul acesta?

| Rebeca97 explică (pentru mgtow):

Ai intalnit cazutri de genul acesta?

| mgtow a răspuns (pentru Rebeca97):

Da s-a culcat unu de 24 de ani cu una de 16 ani si a intrat la puscarie.

| Rebeca97 explică (pentru Jasmin15):

Aha mersi mult!

| Jasmin15 a răspuns (pentru Rebeca97):

Da, am intalnit cazuri de acestea. chiar o verisoara de-a mea a facut la fel. adica, a plecat la un tip de 23 de ani iar ea are 15ani, iar politia nu le-a facut nimic, doar a intrebat-o pe ea daca a fortat-o el sa mearga la el sau a mers de buna voie. si a raspuns de buna voie si nu au patit nimic. happy

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Esti minora mami, indiferent daca este cu voia ta, parintele te poate obliga sa te intorci in caminul tau..nu te mai lua dupa unu si dupa altul doar pentru acea amarata de fundita, ofera fundita cui doresti tu, dar un sfat tot imi permit sa iti dau.
Nu cauta sa te indepartezi de familie, acum totul este roz, dar o sa vina vremea cand ai sa regreti pasul facut
O seara bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Studiez de ceva vreme intrebarea ta!
Adevarul e ca de 16 raspunzi pentru faptele tale, se considera ca stii ce faci.De accea tot mai multe tinere incurarajate, pleaca de acasa! Nici pe departe nu e bine!
Dar te voi ajuta sa gandesti si singura!
Siugur il iubesti pe acel baiat (gandeste-te bine)?
Iti vezi tu viitorul alaturi de el?
Bun si in cazul ca vei pleca, cu scoala ce faci?
Acel baiat e in stare sa va intretina pe amandoi? Sau veti sta pe capul parintilor lui? Te vezi la cratita la16 ani?
In cazu in care te va parasi ce vei face? Te intorci la parinti cu coada intre picioare?
Draga mea, eu zic sa stai la parinti macar pana a majorat! Acel baiat te va astepta inca un an jumate!
Pana atunci (daca si parintii sunt de acord ), va puteti intalni si fara sa plecati de acasa!

| PedoBarbie a răspuns:

Da.

| Rebeca97 explică (pentru PedoBarbie):

Nici nu stiu ce sa inteleg pana la urma, unu zice ca da are ce sa-i faca altu zice ca nu!

| TPUuser199 a răspuns:

Este minora, deci da. Cu ocazia asta, poti face rost si de un dosar penal, ceea ce cred ca nu iti dorestiwinking

| Lazar_Cristi_1995 a răspuns:

Pai daca ea merge la el de buna voie, conform nu stiu care lege, nu se poate intempla nimic, daca ea vine de buna voie...