| LavyBieber a întrebat:

Vreau sa va intreb ceva. Sunt si imi place o colega din cls, Mult :-

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Grea intrebare...
1. Mai asteapta 2-3 ani, pana vei fi absolut sigura ca iti plac (numai) fetele! Poate fi doar o faza adolescentina. Sau poate confunzi dragostea pura, platonica pentru o prietena cu o dragoste carnala, cu atractie fizica. Poate doar iti este foarte simpatica si tii la ea foarte mult ca la om/prietena, vrei s-o ai aproape. Ai avut vreodata un iubit? Poate neavand cu ce sa compari, ai senzatia ca iti plac fetele, dar in realiatate nu e chiar asa. (orice ar fi, nu te speria! nu toti trebuie sa fim la fel)
2. Incearca sa afli, daca si ea te place in acest fel. Daca nu, risti sa pierzi o prietena, marturisindu-i sentimentele tale. Afla mai intai ce gandeste ea despre acest lucru, ca sa nu fii prea dezamagita dupa! Succes! Numai bine!

3 răspunsuri:
| yaVanilla a răspuns:

Nu cred ca ar fi indicat sa ii zici : "te iubesc" sau "te plac mai mult decat pe o prietena" pentru ca s`ar putea sa te evite.
si daca colegei tale ii plac baietii cred ca nu ar accepta o astfel de relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca este prea devreme sa-ti dai cu presupusul despre orientarile tale sexuale, cum zice NOname, mai asteapta 2/3 ani dar poti fi prietena cu colega ta fara sa-i faci avansuri sexuale deoarece s-ar putea sa o sperii, in timp poti sa-i marturisesti ce si cum

| silvika_4936 a răspuns:

Tu mai bine trebuie sa te intrebi de colega ei cea mai buna iti dau un sfat
1 daca tu ai dori sa te intilnesti cu ia trebuie sa vorbesti cu ia sa o intrebi cum e ia ce face
2 daca ia ti place mai asteapta 2-3 ani si apoi o sa-i zici
3 dar mai bine uite cum se compoarta cu tine apoi sa zici ca o iubesti
4 eu te-as zice mai bine sa o stii foarte bine
5 ziii sa mearga cu tine la o cafea sau in par la o plimbre?