| crazygirls a întrebat:

Buna:X vrea si eu cateva statusuri triste pentru tatasad Cam asa ceva: As vrea sa mai plang odata pe umarul tau dar ai plecat, Dumnezeu mi te-a luatcryingcrying

Răspuns Câştigător
| bitihacy a răspuns:

Sincer imi pare rau pentru pierderea suferita.Nu pot spune ca stiu ce simti, nu am avut "inca" asa o durere in viata mea, dar sper sa ai puterea sa mergi mai departe.

''Nu m-ai invatat cum sa traiesc fara tine. Cum sa te uit daca nu am invatat niciodata? Vino si inapoiaza-mi tot ce a fost odata...''

Ai plecat din lumea asta, Fara a spune un cuvant! Ne-ai lasat durere-n suflet, cat traim pe-acest pamant!

Ridic fruntea spre cer si ma rog sa zambesti macar sa stiu ca ti'e bine acolo unde esti!

Te-ai inaltat acum la stele
E trist si parca... prea devreme
Ti-ai luat cu TINE si iubirea MEA
Sa-ti fie alaturi langa INIMA TA.
Toti ingerii asteapta, raiul s-a deschis
Sa te primeasca, parca-i un vis
Un vis din care TU nu te vei trezi
Dar ce pacat ca nu vei mai fi.

Nu pot trai, nu pot muri
Mi-e jale-n suflet si pustiu
Fara tine...
Nu pot visa, nu pot zbura
Mi-e inima ca lacrima
Fara tine...
Nu pot sa rad, nu pot sa plang
Nu stiu de-mi este cald sau frig
Fara tine...
Nu-i nici noapte, nu-i nici zi
Si timpul parca s-a oprit
Fara tine...

6 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Condoleanţe. Dar nici măcar sentimentele cu privire la tatăl tău nu ţi le poţi exprima fără un status de pe Google?

| bitihacy a răspuns (pentru Rockart):

Nu criticat, poate vrea sa faca un filmulet pentru amintire sau pur si simplu sa simta ca sunt altii alaturi de ea...Si poti recunoaste ca, chiar si in momentele noastre grele, tot "google" ne ajuta, intr-un fel sau altul.

| Rockart a răspuns (pentru bitihacy):

Statusurile se pun în filmuleţe? De parcă acel filmuleţ ar ajuta pe cineva cu ceva. Şi statusurile despre prieteni falşi tot pentru un filmuleţ sunt?
http://www.tpu.ro/utilizator/vets/intrebari/
Hai fii serioasă.

| bitihacy a răspuns (pentru Rockart):

Sunt pentru inspirat...si chiar daca nu crezi, acele filmulete, ajuta! Am o prietena careia i-a murit de curand, fetita de 5 ani si m-a rugat sa-i fac un astfel de filmulet.Se uita la filmulet in fiecare zi...si am intrebat-o, de ce? Stii ce mi-a raspuns? Ca ii este frica sa nu o uite sad Deci, pe unii chiar ii ajuta, intr-un fel sau altul!
Cat despre statusurile cu prietenii falsi...cred ca fiecare din noi avem cate unul si e alegerea noastra cum ne exprimam sentimentele fata de ei. Unii le scriu, altii le spun in fata sau altii pur si simplu tac si inghit! Stii cum se spune : Niciodata sa nu judeci un om dupa actiunile sale, pana nu cunosti motivele sale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Condoleante pentru pierderea suferita, imi este greu sa-ti transmit asa ceva deoarece mi s-a ridicat un nod in gat, si eu sufar dupa ambii parinti, nu avem ce face, viata trebuie sa mearga inainte, la randul nostru o sa-i urmam in lumea cealalta

| victoria00 a răspuns:

De ce vrei statusuri? Spune-i ce simti in gandul tau, folosind cuvintele tale simple provenite din inima.