| ~AleXa~ a întrebat:

Buna Ziua! Am Nevoie de Sfaturi la cum sa le zic parintilor ca am un Iubit, mi- e frica sa nu ma certe etc., Am 14 ani. Sunt cu el de 3 luni si ma gandesc sa le zic parintilor adevarul decat sa-i mint in continuare. Astept sfaturi la cum sa le zic de asta.

Dau Fundita!

Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Angiutssa a răspuns:

Pai sa zicem ca sunteti toti in sufragerie, parca decupati dintr-un tablou perfect de familie.Toti sunteti veseli si binedispusi. Tu incepi discutia:"Mami, tati, nu vreau sa ma feresc de voi, asa ca vreau sa va spun ca am un prieten."Si dupa totul vine de la sine.Simplu si la obiect.Nu incepe discutia cu "Am ceva sa va spun", ei se vor gandi la ce e mai rau.
Multa bafta!

| Alinaga a răspuns:

I-ai si tu cu binisorul du te si intra in vorba cu ei apoi intreaba i cum ar reactiona daca ai avea si vezi ce zic apoi gandeste te si da le argumente de ce crezi tu ca ar fi bun acest baiat pup si succes