| cineva666 a întrebat:

Am o noua intrebare happy Am pe cineva in Londra care vrea sa vina in tara cu avionul tarom happy Vrea sa stie daca bagajul de mana (troler 55-25-35) se cantareste la aeroport. Normal cica trebuie sa aiba maxim 10kg. daca nu s-ar cantari ar vrea sa bage in el mai mult de 10kg happy. Vrea sa stie sigur daca se cantareste sau nu sa nu riste sa se trezeasca cu produse aruncate din el ce trec de 10kg permise. Poseta trebuie bagata in bagajul de mana sau poate sta cu ea pe umar? (ma gandesc ca ar putea sa bage ceva produse si in ea :laughing) ). Daca e sa se cantareasca si trece de 10kg produsele in plus se arunca sau este pusa sa plateasca 40euro si bagajul se ia ca un bagaj mare? E prima calatorie de aia nu stim cum sta treaba. as vrea sa ma ajutati cu pareri. Doar cei ce au calatori

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Mie, personal, nu mi-a fost cantarit niciunul din cele doua bagaje de mana, dar nu nu sfatuiesc pe nimeni sa riste---- cu atat mai mult cu cat pentru bagajul de cala, de 23 kg, nu se plateste nimic!
Vezi pe site-ul Tarom, bagaje de mana :http://www.tarom.ro/informatii-pasageri/bagaje/bagaje-de-mana.html
si bagaje de cala :http://www.tarom.ro/informatii-pasageri/bagaje/bagaje-de-cala.html

| cineva666 explică (pentru alessia5158):

Mmmm... ok..multumesc de raspuns

3 răspunsuri:
| MicutttaDeTot a răspuns:

Eu am mers cu un anumit avion si aveam voie 30 kg... Dar depinde de firma acum, eu ti-as recomanda sa suni la firma aceea si sa intrebi, asa o sa fi mai sigura... Bafta