| Edwardddd a întrebat:

Am o problema cu tasta L. Cand o apas calulatorul intra in lock screen si dupa aceea fierare tasta face altceva : exemplu: apas i se deschide internetul, apas 1 se deschide prima aplicatie pe care o am in bara de start, apas r se deschide run......Pentru a rezolva problema trebuie sa daschid narratorul si nu-mi mai functioneaza tastele C V H. Daca apas L problema reapare. Cum pot rezola?
P.S

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Deschide regedit.exe
navigheaza prin folderele cu registrii la adresa de mai jos:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

modifica sau creeaza un entry nou (daca nu e nimic acolo)
dau click dreapta, NEW> DWORD 32bit

denumeste-l ca DisableLockWorkstation
si dai valoarea 1 (0 dezactiveaza lock-ul)

restart

alta varianta ar mai fi sa nu ai bindat L-ul cu vreun soft sa iti asocieze L cu functia de lockscreen

7 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Nu mai tine apasata tasta Cu logoul Windows.

cand apesi Win + L calculatorul intra in lcokscreen

| Edwardddd explică (pentru Danzell):

Nu tin apasata tasta windows. Nici nu e blocata. Pur si simplu se intampla cand apas L

| Edwardddd explică (pentru Danzell):

Nu tin apasata tasta windows. Nu e nici blocata. Pur si simplu se intampla cand apas L

| Danzell a răspuns (pentru Edwardddd):

Da insa asta e scurtatura. curata tastatura, desfa tasta de win si curat-o, sau incearca sa testezi cu o alta tastatura sa vezi daca e la fel.

| Danzell a răspuns (pentru Danzell):

Si nu trebuie neaparat sa tii apasat. se poate apasa si singura din cauza uzuriiwinking

| Edwardddd explică (pentru Danzell):

Salut. Am incercat cu o alta tastatura dar inca am problema. + ca nu se pune problema de uzura, tastatura o am de cateva luni. Am scos si tasta si am curatat-o dar degeaba. Multumesc pentru raspunsuri dar nu am rezolvat nimic. Daca mai ai sfaturi te rog frumos sa le lasi aici.

| Edwardddd explică (pentru Danzell):

Multumesc in sfarsit am rezolvat

| Danzell a răspuns (pentru Edwardddd):

Deschide regedit.exe
navigheaza prin folderele cu registrii la adresa de mai jos:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

modifica sau creeaza un entry nou (daca nu e nimic acolo)
dau click dreapta, NEW> DWORD 32bit

denumeste-l ca DisableLockWorkstation
si dai valoarea 1 (0 dezactiveaza lock-ul)

restart

alta varianta ar mai fi sa nu ai bindat L-ul cu vreun soft sa iti asocieze L cu functia de lockscreen