| Radu1 a întrebat:

Am un certificat de incadrare in grad de handicap si din ce stiu eu pot castiga mai multi bani la salariu in sensul in care firma ce ma angajeaza nu mai plateste impozitul catre CAS ci imi poate da mie banii respectivi in mana. Asa este? Si daca da imi poate da cineva articolul de lege care face referire la treaba asta?
Voturi + funda! Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Brâncuşi a răspuns:

Sincer n-am auzit de aşa ceva, ştiu că depinde de grad, există 3 tipuri : grav, accentuat şi auditiv, depinde de grad poţi lua mai mult sau mai puţin dar să te plătească serviciul nu am auzit, cel mai bine îţi întrebi şeful, o zi plăcută.