| bobocu a întrebat:

am un telefon Samsung Galaxy Nexus i9250 care l-am pus la incarcat. Am o priza obisnuita fara probleme, am un prelungitor si in prelungitor erau conectate un PS3, un Smart TV diagonala 41 cm, WII, 2 laptopuri si inca un mobil la incarcat, toate mergeau foarte bine nu avea niciunu vreo eroare la alimentare/incarcare, cand de o data am observat ca nu mi se mai incarca laptopul. M-am dus la priza am deconectat prelungitoru si l-am bagat inapoi si langa mai aveam mobilu meu la incarcat, incarcatoru nu avea nici o problema de cand il stiu.

Am primit un e-mail, si m-am dus sa-l verific, telefonul era sub o perna si am pus mana pe el, si mi s-a inrosit degetu de la caldura(Era la incarcat de vreo 20 min aveam 4% la baterie si dupa 30% si avea in jur de 47-50*C). Am scos imediat incarcatoru din priza si am pus telefonul pe masa, i-am deschis ecranu si m-am dus la S Voice/Google Now si am apasat pe butonu de microfon a ramas apasat timp de 5 secunde, am crezut ca ii s-a ars procesoru.
I-am scos bateria imediat, si l-am lasat la vreo 0*C in congelator timp de 5 min. Dupa l-am scos avea vreo 0-1*C l-am lasat sa se adapteze la vreo 7-10*C si dupa l-am aprins, a durat ceva mai mult aprinderea cu 10 secunde. Dupa totu s-a miscat normal.

Ce credeti ca a fost?
D-au funda!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

De obicei, la incarcare, se foloseste o priza separata.Adica fara sa mai ai si altele in priza.Si sa functioneze in timpul asta. Poti strica bateria, telefonul. Daca mai faci asa tine congelatorul la indemana.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Mersi pentru sfat smug

1 răspuns: