| Densia03 a întrebat:

Bună ziua, aveți idee cam cât costa 1606 kw? Atat am consumați luna aceasta... Cum calculez estimativ? Dau fundă

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă 1 kw va fi max 1 leu (așa se laudă guvernul) fă o inmulțire a consumului cu 1 și vezi ce iese

https://www.economica.net/......45739.html

| goguPatent a răspuns:

1606 kw? Da ce ai facut? Ai sudat toata luna?

Depinde la ce retea esti, la Enel in B eu am dat 0.74/kw pentru decembrie. Posibil sa fi crescut in ianuare la peste 1

| Densia03 explică (pentru goguPatent):

Am 2 aere condiționate în ambele camere

| relian a răspuns (pentru Densia03):

Cum calculezi? Pai vezi factura veche cat ai platit pe kw.
Tu ai un pret pe kw la contractul cel aia, inmultesti pretu pe 1 kw la 1606 si aia e.
Nu stiu daca se mai adauga si ceva intretinere etc, dar astea tot pe factura veche le vezi.
Daca ai aer conditionat si te incalzesti cu el e ok, e mai ieftin decat radiatoare si alte minuni.
Bine nu-i mai ieftin decat gazu.Vad cineva zice ca e 1 leu/kw laughing deci esti mancata o sa platesti in jur de 1700 lei