| Floryn9 a întrebat:

Buna ziua! Dacă cineva face sala ori exerciții fizice acasa si bea bere, afectează aceasta cu ceva?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Berea conține alcool. Alcolul este toxic, distruge ficatul.

| Apokales a răspuns:

Un 330 ml n-ar avea nimic, dar depinde si cum reactioneaza corpul tau la "o bere". Indicat ar fi sa nu faci exces, dar si mai bine ar fi sa nu consumi deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
Numai dacă te dopezi și iei stero îți distrugi organele în tine.
Sau dacă ești alcoolist. 1-2 beri la ceva timp nu strica nimănui.

| Jus7t a răspuns:

Sportul are și beneficii mentale, nu faci sport doar ca să îți crească fundul ca să se uite băieții și îți dea like ori să vrea să îl escaladeze.
Depinde cât de multă bere consumi și cum reacționează organismul tău la ea.
Cum sportul are efectele lui așa are și berea, vezi pe YouTube.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jus7t):

Oricum primești mai multa invidie decât laude și alea multe sunt de la baieti.Nu de la fete.

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Te referi că dacă faci sală și arăți ok la corp primești mai multă lauda de la băieți decât de la fete? Și băieții sunt invidioși?
Păi românii sunt invidioși pe orice (nu toți, evident) chiar dacă nu le faci tu nimic rău în mod direct, își fac singuri.