| CristianBratu a întrebat:

Este prima dată când fac asta, dar astazi ma roade curiozitatea despre parerea dumneavoastra sinceră și obiectivă. Am scris ceva si doresc câteva păreri..multumesc

"Prin beznă" de C.G.B.

Și iar prind glas.
Că de ceva timp am ales să stau retras
Și nu te las.
Pentru că vreau să te fac să prinzi fiecare secundă de pe ceas

Și nu vorbesc despre dans
Nici de mișcări,de pași,de vals.
Ci de contrast.
Că simt că pierd lumină,rămân fără gaz.

Și nu știu cum să explic.
Mă apasă,mă lovește,mă face să par mic
Și am incercat pentru un timp.
Până când am realizat că nu înțeleg nimic...

Și e din nou luni.
Mă agăț din nou de promisiuni
Și-mi zic că gândesc rațional...
Când de fapt sunt un actor murdar

Și parcă uneltesc împotriva ta.
Sunt intr-un film prost și par.
Cascador,dirijor,orator,bun narator.
Când de fapt sunt un simplu muritor

Și mă gândesc cu teamă.
Când inima mă-ndrumă,sufletul mă cheamă
Când o alegere pare simplă.
Atunci aleg să fac din nou risipă...

Și atunci te văd!
Cum te transformi in cenușă.
Și nu te poartă vântul.că ușa-i închisă
Nici măcar ecoul nu-i prezent.

E doar o stare ce m-apasă pe piept
Și vreau să scap,cât mai departe să plec
Să mă detașez de trup.
Să mă rup și să mă las purtat, să mă pierd.

3 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Da,nu-i rau e intruparea sentimentelor tale eu inteleg din toate astea ca vorbesti de o relatie care te apasa dar nu inteleg clar daca tu vrei sa iesi din relatie sau ea se joaca cu tine. Daca o sa scrii mai multe poezii din ele se va contura daca ai un talent trecator sau de durata.

| Valentina8 a răspuns:

Iti exprimi toate sentimentele prin aceste "poezii"continua sa o faci, caci e una dintre cele mai frumoase modalitati in a te exprima. Scriele, continua

| CristianBratu explică (pentru Valentina8):

Multumesc pentru încurajare..scriu de ceva timp dar am ales sa păstrez pentru mine..astazi pur si simplu m-a măcinat curiozitatea.