| Ce.mai.vrei:>? a întrebat:

Hei astazi e marti 13... voi ce credeti de ziua asta? mie imi e putin frica, pentru ca se zice ca e cu ghinion. dar nu sunt superstitioasa. totusi... voi ce credetihappy?

8 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu-ti face probleme ...si ai grija sa deschizi umbrela in casa daca ploua, sa te intorci din drum daca ai uitat ceva, sa faci 3 pasi inapoi daca iti trece pisica prin fata, sa spargi o oglinda, sa scapi sarea din mana...tongue

| matchpoint a răspuns:

Buna ziua, nici eu nu cred in superstitii, dar atata timp cat unii cred ca ziua de marti 13 aduce ghinion, si eu am de suferit, mai ales cand soferul autocarului cu care fac zilnic naveta nu iese din casa in zilele de marti sau vineri 13. pa

| zorialbi a răspuns:

Stai linistita, e o zi ca oricare alta, nu crede in superstitii. happy

| kaya a răspuns:

Nu este adevarat daca o data in ziua de 13 ti-a mers rau asta nu inseamna ca iti va merge asa in fiecare luna pe ziua de 13. Ziua cu ghinion o poti avea in fiecare zi din luna, asta este doar o superstie care multi cred in ea sau multi se obisnuiesc sa creada ca asa este.Este o data din luna normalawinking

| tania77 a răspuns:

Buna, eu nu cred in superstii in general, dar si mie imi este putin teama uneori de vineri 13 nu marti, dar cel mai bine este sa nu te gandesti ca este 13 marti sa gandesti ca este o zi obisnuita ca toate celalate, nu pune rau inainte ca ar putea sa se adevareasca, sa ai o zi minunata iti doresc.

| Nişka a răspuns:

Mie ziua de 13 imi poarta noroc la fel si martea. Deci e bine. Iar in ceea ce priveste cifra 13 e doar o superstitie.De altfel daca nu citeam intrebarea ta, nici macar nu stiam ca suntem in 13 azi.In fiecare luna e 13 nu trebuie sa ne impacientamwinking.

| liveincolors a răspuns:

Pentru mine, e o zi care oricare alta. Eu sunt de parere ca, cu cat crezi mai mult in de-astea, cu atat exista mai multe sanse sa se adevereasca. Inainte mai credeam si eu, acum nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu azi am dat un concurs si sper ca o sa ma calific