| anonim_4396 a întrebat:

Imi doresc sa cumpar o imprimanta. Apelez la dvs pentru niste sfaturi si pareri. Ce imprimanta color ar fi bine sa cumpar cea cu laser sau cea cu tus? Eu il folosesc pentru Text si Copiere si printarea Fotografi (nu des)?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pentru folosire aleatorie (din când în când), musai din cea laser - o fi mai scumpă la cumpărare, dar nu ai probleme cu ea, iar costul pe pagină printată e mai mic decât la inkjet și în plus, nu i se usucă duzele dacă stă mai mult timp nefolosită.

| mnbvf a răspuns:

Pentru nevoile tale, îți recomand pe cea cu tuș. Pozele ies semnificativ mai bune, rapiditatea nu e la fel ca a uneia cu laser, dar nu e nevoie în acest caz, e mai ieftină, mai ușoară și mai potrivită pentru ce vrei tu să faci.