| Thecurious a întrebat:

intrebarea poate parea stupida pentru cineva care este la curent cu noile tehnologii.
De ce o mare parte din populatie tanara isi doreste telefoane de ultima generatie sau cel putin performante, ale caror presturi depaseste 1000 de lei?
Care este utilitatea acestor smartphone-uri scumpe?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce intrebare e si asta, vrei rapiditate si perfomante dai banii

| Thecurious explică (pentru RAY):

Inteleg ca, probabil, profesia ta e de asa netura incat sa depinda de un telefon cat mai avansat.
Eu ma referea, nu la tinerii care inlocuiesc interactiunea umana (face to face ) cu cea digitala.
De asemea, interactiunea cu natura a devenit neimportanta.

| RAY a răspuns (pentru Thecurious):

Am avut un Samsung a5 2015, si mi-a facut multi nervi, mai bine imi cumparam unul mai scump, asa si cu hainele am luat teapa la inceput, mergeam pe iluzia ca ce e ieftin e bun

| Thecurious explică (pentru Thecurious):

Imi cer scuze pentru comentariul meu de mai sus. Il puteti sterge.

| sierra1 a răspuns:

Trendul, bată-l vina!

| Andreeush a răspuns:

Așa sa obișnuit lumea din ziua de azi.

| melodrama a răspuns:

Ai vreo problema cu asta? Cand vei lucra cu tehnologia vei intelege diferentele.