| Densia03 a întrebat:

Bună ziua, la un salariu de 500 de lei net se poate pune poprire? Mulțumesc

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

In primul rind la un salariu de 500 lei nu primesti creditr de la nicio bancă, daca salariul tau era de 5000 lei da primeai, dar unde lucrezi de ai doar 500 lei salariu? Ca salariile s au majorat cel putin de luna aceasta ianuarie 2022, sunt salariati care au 1500-1700 lei pe luna si tu ai doar 500?

| Densia03 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am provident din 2018, si lucrez doar 2 ore de aceea iau 500 de lei

| Celcestietot a răspuns:

Bineinteles!

| Densia03 explică (pentru Celcestietot):

Pe bune?‍♀️

| Celcestietot a răspuns (pentru Densia03):

Da. Dar ce e cu simbolul ala pus?

| Densia03 explică (pentru Celcestietot):

Ce simbol?

| Celcestietot a răspuns (pentru Densia03):

Asta care reprezinta simbolul feminin,,?‍♀️ ''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți ia 33% din acei 500 de lei, cel mai bine e sa îți dea banii in mana, dar desigur ca nu se poate, asa ca nu vei scăpa de datorii.

| Densia03 explică (pentru anonim_4396):

Pai in mână mi da sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Densia03):

Atunci nu are ce sa iti facă doar dacă ii scoți de pe card
O sa afli oricum, stai liniștită, nu e bai mare.Te poți duce dincolo la munca, acolo nu te poate arde la salar happy