| Raul_Paul_2000 a întrebat:

Buna ziua, m-am mutat de curand in Germania, stie cineva o modalitate prin care pot invata germana mai usor?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Stai cu germanaii la taclale toata ziua, radio german tv german si parintii sati vorbeasca in germana

| Saiko10 a răspuns:

Incearca sa te uiti la filme in germana, sau jocuri in germana.

| Raul_Paul_2000 explică (pentru Saiko10):

O sa incerc, as putea sa ma uit la clipuri pe yt in germana, ar ajuta cu ceva?

| Saiko10 a răspuns (pentru Raul_Paul_2000):

Sigur ar ajuta, eu am învățat engleză așa, și acum mă uit în majoritate la chestii in engleza și înțeleg la fel de bine că și cum înțeleg romana.

| rapandula a răspuns:

Google translate pentru fraze simple. Sunt site-uri romano-germane insa te-ar fi ajutat mai mult daca stiai engleza. Sunt multe aplicatii cum ar fi Dualingo care sunt foarte folositoare. Dar de la engleza pleaca toate.

| Raul_Paul_2000 explică (pentru rapandula):

Nu traduce prea bine

| rapandula a răspuns (pentru Raul_Paul_2000):

Pai de-asta am mentionat fraze simple.