| Cîmpeanu_Andreea_1996 a întrebat:

Buna ziua! Mai este cineva pe aici care sufera de migrena cu aura? Daca, da sunt curioasa ce metode de tratament v-a recomandat medicul neurolog. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| vasile2222 a răspuns:

Ca tratament banuiesc ca te referi la pastile - ca nu vad ce alt tratament poate da un medic happy Filtreaza ce iti spun medicii, nu lua totul mot-a-mot. Medicina e un business.

Ti-as recomanda sa bei apa multa o perioada. Fara cafea/alcool/tutun.

Pe un alt nivel ---- incearca sa vezi la fiecare migrena de ce se intampla, ce mesaje vrea sa transmita de fapt corpul. Ce evenimente o preced si ce evenimente urmeaza.
Si incearca sa fii mai multumita de tine.