| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, mama iubitului meu ii spune iubitului sa nu mai vorbească atat cu mine.Sa vorbească doar câte o ora pe zi ca îmi ajunge.Este super penibila. Aș putea să-i spun ceva s-o doară și sa nu mai spună asa ceva? Mereu când trimit ceva sa ii dea din partea mea zice doar mnda. Dacă iubitul meu lasa puțin telefonul pe masa și are ceva de luat din alta camera ea și taica-su ii reproșează ca pune telefonul pe masa sa ii ascult.M-am saturat psihic de ea.Aș vrea să îi dau un mesaj ca efectiv explodez de asa om toxic.Ce as putea sa ii spun asa pe un limbaj mai plăcut? De ce oare se comporta asa? Și pe prietena viitorului cumnat o barfeste catre mine ca fiind curva. Vreau sa ii spun ceva. Dați-mi idei.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De asa om toxic. Nu este un om, esteo oamă. Nu ai tu treabă cu ce spune ea, despre altă femeie. Să nu îi spui ceva. Spune-i că o iubești și o feliciți că a născut și a crescut așa fecior, făt frumos din lacrimă. (Din La Crima). Viitoarea soacră trebuie educată cu diplomație rusească.

| Freya1 a răspuns:

Vorbeste cu iubitul tău si spune-i ca te deranjează comportamentul ei.Plus,păstrează distanță față de ea ca e cel mai bine.

| SilentRain a răspuns:

In cazul tau tăcerea și ignoranța sunt arme letale
Rupe orice legătură cu mediul toxic, iar iubitul tau nu trebuie sa facă la fel

| Dismally a răspuns:

Cred ca iti faci cam multe iluzii in privinta iubirii dar asta o sa realizezi si singura happy Spune-i ce vrei si vezi ce se intampla dupa cu mare poveste de iubire.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu mai*

| mastadont a răspuns:

Nu tu trebuie să-i spui ci iubitul tău trebuie să-i atragă atenția să nu-și mai bage coada între voi, asta o va durea mai tare decât orice îi vei spune tu.