| Thecurious a întrebat:

profesorul universitar de psihologie ne-a spus ca sistemul de invatamant romanesc este depasit, iar inteligenta romanilor este mult mai redusa decat cea a occidentalilor. O dovada ar fi si rezultatele de la testele PISA, pe care le sustin elevii. Ea a adaugat ca, in ciuda acestui sistem de educatie, programatorii romani din Vest sunt exceptionali.
Problema este cu marea masa, care e indobitocita.
Ce credeti?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea,romani sunt indiferenti,nepasatori,le este scarba de munca,o detesta din plin, sunt barfitori,tradatori,tarfe cu o mie de fete,mincinosi, ipocriti, falsi, foarte creduli, dar nu toti desigur, nu sunt prosti, lenesi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un dobitoc.

| Holiday a răspuns:

Are maaare dreptate. Sistemul romanesc de invatamant e praf.

"Problema este cu marea masa, care e indobitocita."

Si aici are dreptate.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Am auzit la radio ca studenții la medicina învăța din cursuri care au o vechime de peste 70 de ani.
Programatorii sunt la zi cu tot ce apare nou in tehnologie. Pe când medicina si posibil si alte specialități sunt la nivelul anilor 1950.

| Thecurious explică (pentru TamplaruAnisoara):

E adevarat. Un fost coleg de gimnaziu, actual student la medicina mi-a marturisit aceleasi probleme.

| eckblume a răspuns:

Cum se numeste acest profesor universitar?